„Jsme za vítězství moc rádi, celou sezonu nás ta produktivita trápila, zvláště doma nám to tam prostě nepadalo. Takže je dobře, že jsme se takhle rozloučili. Výsledek je ovšem pro Znojmo hodně krutý,“ připomněl varnsdorfský kouč David Oulehla.

Znojmo, které se v případě bodového zisku mohlo zachránit, nezačalo špatně a vedlo. V Kotlině šlo do konce do vedení, ovšem domácí během sedmi minut dali tři branky a nakonec dohrávali zápas v exhibičním nádechu. „Jsem hrozně zklamaný, těžko se mi to hodnotí. Věděli jsme o kvalitě domácích, začátek nám vyšel. Bohužel domácí to otočili, my svoje šance nedali a druhý poločas se nám nepovedl. Takhle se o záchranu nehraje, je to těžké,“ soukal ze sebe smutný kouč sestupujícího Znojma Leoš Kalvoda.

PRVNÍ HATTRICK

Prvním varnsdorfským hattrickem v sezoně se blýskl Adam Ondráček, který se tak se sedmi góly stal nejlepším týmovým střelcem. „Po čtvrté brance Znojmo přestalo kousat a my to v klidu dohráli. Můj hattrick? Upřímně si nevzpomínám, kdy jsem ho naposledy dal. Ale bude to hodně dlouho,“ usmíval se Ondráček.

Severočeši v utkání kopali tři penalty, dvě proměnili. V nastaveném čase první půle tu třetí zahodil brankář Radek Porcal. „No, co na to říct, kopnul jsem to jako ocas. Bylo to špatně kopnutý. Klukům jsem v kabině říkal, že mi musí pomoct, protože kdyby to Znojmo otočilo, šlo by to za mnou,“ kroutil hlavou gólman, který vychytal nejvíce nul ze všech v celé druhé lize.

Šesté místo, 48 bodů, třetí nejlepší obrana v soutěži. Varnsdorfský fotbal prožil úspěšnou druholigovou sezonu. „Je to hodně slušné umístění. Osobně jsem očekával boj o záchranu. Nakonec jsme to zvládli dobře. Klukům musím poděkovat. Jediné, co nás trápilo, byla ta naše produktivita, jinak to byla povedení sezona,“ dodal na závěr David Oulehla.

FK Varnsdorf – 1. SC Znojmo 7:1 (3:1)

Branky: 17., 82. a 84 (PK) Ondráček, 14. Schön, 17. Rudzan, 57. Heppner, 75. Kouřil (PK) – 6. Kunca. Rozhodčí: Matějček – Dobrovolný, Váňa. ŽK: Dordič, Ondráček – Cihlář.

Varnsdorf: Porcal – Heppner, Bláha, Kouřil, M. Kubista – Rudzan (79. Zezula), Barac (71. M. Richter), Kocourek, Rudnytskyy – Ondráček, Schön (55. Dordič).