„Nebyl to vůbec hezký zápas, takový remízový. Věděli jsme, s čím na nás soupeř vyrukuje, že bude hrát dlouhé míče a bude spoléhat na standardní situace. My jsme se vůbec nedostali k naší hře,“ pravil nespokojený kouč Varnsdorfu David Oulehla.

Třinec šel do vedení po čtvrt hodině. Rohový kop propadl na zadní tyč, kam si naběhl Kušnír a hlavou usměrnil míč za bezmocného Polcara. „To byl naprosto zbytečný rohový kop, který jsme navíc neuhlídali,“ zakroutil Oulehla hlavou.

Hosté směrem dopředu zklamali, domácího brankáře prakticky neohrozili. „Bohužel jsme vlastně ani jednou nevystřelili na branku. S tím nemůžete pomýšlet na vítězství. Pomalu jsme pracovali s míčem, nebyly tam náběhové situace. Náš výkon nebyl dobrý,“ sportovně uznal kouč Varnsdorfu.

Definitivní razítko na první jarní vítězství třineckých fotbalistů dal v 87. minutě Weber. Ten se po rychlém protiútoku nejlépe zorientoval a těžkou střelou uzavřel na konečných 2:0 pro domácí. „To už jsme vsadili vše na útok, dopředu šel i stoper. Domácí toho využili, když udeřili do naší otevřené obrany,“ připomněl.

Varnsdorf se v druholigové tabulce propadl ze čtvrtého na šesté místo. V neděli 21. dubna hostí od 17 hodin aktuálně třetí Zbrojovku Brno, na kterou Severočeši ztrácí jediný bod.

„Ten los teď máme poměrně těžký. Chybí nám ty body, které jsme ztratili doma proti Vítkovicím a také proti Chrudimi. Třinec hraje o záchranu a podle toho ten fotbal vypadal. Ale nepropadáme panice, jedeme dál. Budeme dál pracovat a pokusíme hned v neděli porazit doma Brno,“ slíbil na závěr varnsdorfský kouč David Oulehla.

Fotbal Třinec – FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branka: 15. Kušnír, 87. Weber. Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Dohnálek. ŽK: Omasta, Šuľa, Janoščín – Kocourek, Zbrožek, Ondráček, Kodeš, Schön. 

Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, M. Richter, Kouřil, Heppner – Kodeš, Bláha (75. Votava) – Rudnytskyy, Kocourek (62. Schön), Dordić (83. Rudzan) – Ondráček.