Trenér David Oulehla počítá ztráty, hned několik členů základního kádru z minulé sezony je pryč. „Odešli Zbrožek, Heppner, Ondráček, Dordič, Votava a Kodeš. Jde o pět hráčů ze základní sestavy, což je citelný zásah. Ale jsou tu zase na zkoušku noví kluci,“ prozradil trenér David Oulehla.

Jankele, který tady již byl, je po zranění. Z dorostu přišel Křivohlavý. Dále to jsou útočníci Šimon z Mladé Boleslavi a Jeziorski z Polska. Z Jablonce přišel David Breda. „Doplnit by nás měl Adam Houser, který je po operaci zubu. Jinak jsou všichni hráči k dispozici,“ doplnil.

„Příprava by nám měla ukázat, jak na tom kluci jsou. Hlavně je pro nás priorita vyřešit obranou čtveřici, protože nám z defenzivy během roku odešli tři hráči. Uvidíme, jestli ještě nepřijde nabídka na Kouřila. Stavět to musíme zase od obrany směrem nahoru. Postupně nám zápasy ukáží co a jak. Uvidíme, jak to bude fungovat. Je to šance pro další kluky,“ zdůraznil Oulehla.

Varnsdorf sehraje v rámci letní přípravy šest přátelských zápasů. Dva jsou s ligovými celky, dva s druholigovými a dva proti týmům z Německa.

„Příprava bude hodně náročná, kluci to musí všechno vstřebat a popasovat se s tím. Třetí týden máme herní soustředění v Heřmanicích, kde to známe a máme tam výborné podmínky pro trénink,“ popisuje Oulehla plán přípravy.

Dovolená tak byla pro celý fotbalový Varnsdorf krátká. Jak ji využil právě trenér Oulehla? „Dovolená byla krátká, ale už jsem se těšil. Veškerý čas jsem věnoval rodině, práci okolo domu a doladění věcí, které jsem během roku nestihl. Teď už se soustředíme na práci,“ dodal.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: 

Bohemians Praha – Varnsdorf (Uhříněves – 22. června, 11.00)
Slovan Liberec – Varnsdorf (Raspenava – 25. června, 11.00)
Hradec Králové – Varnsdorf (Poděbrady – 29. června – 13.00)
Bischofswerdaer FV 08 – Varnsdorf (Oppach – 30. června, 11.00)
Varnsdorf – Dukla Praha (Modrá – 6. července, 11.00)
FC Oberlausitz Neugersdorf – Varnsdorf (Neugersdorf – 13. července, 11.00)