Svěřenci Davida Oulehly proti Vilémovu, který hraje krajský přebor, potvrdili roli velkého favorita a zvítězili vysoko 12:1. „V této fázi se zaměřujeme na herní věci. Snažíme se soustředit na jednotlivé části hry, ať se jedna o obranou fázi, útočnou fázi a přechody. V utkání proti Vilémovu jsme si mohli některé věci především v útočné fázi vyzkoušet. Přistoupili jsme k utkání tak, jak to má být. Kluci se prosadili i střelecky. Samozřejmě byl znát kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy,“ zhodnotil vysoké vítězství varnsdorfský kouč David Oulehla.

V poločase domácí vedli pouze 3:1, po změně stran ale hostům docházely síly a inkasovali ještě devětkrát. „První půle byla z našeho pohledu velice dobrá a nebýt zbytečných chyb, tak to mohlo být ještě lepší, než o dvě branky pro domácí. Ti však na první půli nasadili všechny náhradníky a ve druhé půli pak to nejlepší co v současné době mají, kdežto my udělali naopak a tak přišel zákonitě debakl. Je to však stále jen příprava a proti profesionálům, trénujícím denně dvoufázově s daleko jinými podmínkami, se nic jiného neočekávalo. I když ten výsledek je určitě rekordní za celé éry soubojů těchto dvou dnes nejlepších týmů v okrese,“  poznamenal manažer Vilémova Libor Sklenář

Tento týden sehraje Varnsdorf poslední přípravný zápas proti Táborsku. „Už teď se soustředíme na generálku. Dobrou zprávou je, že kádr je prakticky v pořádku. Chyběl jen Dordič, který by měl začít trénovat už tento týden,“ dodal na závěr varnsdorfský kouč.

Generálku Varnsdorf sehraje v sobotu 23. února od 13 hodin v Nymburku.

FK Varnsdorf - Stap Tratec Vilémov 12:1 (3:1)

Branky: Ondráček 4, Rudnytskyy 3, Votava 2, Kocourek, Heppner, Schön - Luňák.

Varnsdorf: Porcal – Rudzan, Richter, Kubista, Heppner – Kim, Novák, Bláha, Zezula – Schön, Votava. Náhradníci: Samoel – Kodeš, Ondráček, Barac, Zbrožek, Rudnytskyy, Kocourek, Kouřil.

Vilémov: Vaňák - Luňák, Kurel st., Hoke, Jindřich (55. Hošek) – Havel, Vavroušek, Honců (70. Kramer), Kučera, Kurel ml. (60. Čuda) – Ruszó (46. Šmalcl)