Hra divákům nabídla boj ve středu hřiště, hodně akcí končilo před vápnem, vyložené šance se prakticky neurodily.

„Hosté měli skvělou organizaci hry. Nám se nepovedl první poločas. Neměli jsme přesnost na kopačkách, vzadu nám to propadávalo v přechodové hře. Ve druhé půli jsme byli více na míči, ale „něco“ nám stále chybí ve finální fázi. Místo, abychom si něco připravili na dva tři doteky, tak to tam posíláme hned z první. Remíza je ale spravedlivá, bereme každý bod. Mrzí mě to hlavně kvůli fanouškům, protože jsme jim na jaře moc radosti doma neudělali. Uděláme všechno proto, abychom v posledních dvou kolech získali maximální počet bodů a dali nějaké góly,“ hlesl varnsdorfský kouč David Oulehla.

Prostějovský nováček bral jeden bod a také fakt, že se ve druhé lize zachránil. „Jeli jsme do Varnsdorfu s pokorou. Domácí mají dobré mužstvo, ale chtěli jsme soupeře překvapit. Odehráli jsme slušný zápas, možná jsme měli více šancí, ale bod je dobrý, pro oba týmy nakonec spravedlivý. Sezonu chceme dohrát, získat ještě nějaký bod a posunout se v tabulce,“ zdůraznil trenér Prostějova Oldřich Machala.

„Předvedli jsme toho hodně málo. Naše finální fáze nebyla dobrá. Ve druhém poločase se to zlepšilo, ale náš výkon i tak nebyl optimální. Je to pro nás ztráta,“ litoval varnsdorfský záložník Ondřej Bláha.

Tento týden jede Varnsdorfu na půdu prvních Českých Budějovic.

FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov 0:0

Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Dohnálek. ŽK: Kodeš – Žikol, Machynek, Sus. Diváci: 505.

FK Varnsdorf: Porcal – Zbrožek, Kouřil, M. Kubista, Heppner – Kodeš, Bláha – Rudnytskyy (77. Barac), Kocourek, Dordić (82. Rudzan) – Ondráček (72. Schön).