Fotbalisté Varnsdorfu sice v poločase vedli 1:0, po změně stran ale Třinec dvěma góly vývoj zápasu otočil. Konečnou remízu 2:2 zařídil v 83. minutě Micovčák.

„Chtěli jsme doma vyhrát. Kluci do toho šli v prvním poločase tak, jak jsme si řekli. Druhý poločas jsme měli odehrát daleko chytřeji. Zbytečně jsme to otevřeli. Soupeř mohl utkání rozhodnout. Nakonec jsme měli štěstí, remíza je pro nás maximum,“ přiznal po zápase varnsdorfský kouč David Oulehla.

O první branku Varnsdorfu se postaral kapitán Pavlo Rudnytskyy. „Samozřejmě se sehráváme, je to nové. Zatím to vypadá dobře, nechceme se vymlouvat na to, že jsou tady noví hráči. Třinec ukázal, že má velmi dobrý tým,“ řekl rychlonohý záložník.

To hostující trenér Svatopluk Habanec, který kdysi úspěšně trénoval Ústí nad Labem, byl z bodu lehce zklamaný. „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním domácí dobře kombinovali, trochu nás to překvapilo. Ve druhém poločase se to změnilo. Mrzí mě, že jsme vedení neudrželi, dokonce jsme mohli dát třetí branku. Čtyři body ze dvou venkovních zápasů jsou dobré, ale myslím si, že tady jsme mohli vyhrát," přemítal třinecký kouč.

Tým z Kotliny tak podruhé v řadě remizoval 2:2 a má v tabulce dva body.

FK Varnsdorf – Fotbal Třinec 2:2 (1:0)

Branky: 38. Rudnytskyy, 83. Micovčák – 49. Kubala, 70. Omasta. Rozhodčí: Hanousek – Myška, Lakomý. ŽK: 2:2. Diváci: 895.

Varnsdorf: Samoel – M. Richter, Heppner, Bláha, D. Breda (59. Ondráček) – Kazda, Barac (68. Rudzan), Micovčák, M. Kubista – Rudnytskyy (73. Schön), Kocourek.