„Začnu netradičně. Obrovský kredit má tým Varnsdorfu. Když jsem volil hráče a trenéra, koukal jsem do sestavy soupeře,“ řekl na úvod hodnocení trenér Opavy Miloslav Brožek. „Varnsdorf je velmi silný soupeř pro každého, mají kvalitu. Hrají rychle a kombinačně, zaslouží si být v horní části tabulky. Proto jsem se také toho utkání obával,“ vykládal kouč SFC.

„Udělat poslední krok k záchraně bylo velmi náročné. Těžší, než jsem si dokázal představit. Hráči se vydali ze všech sil i emocí a zvládli to. My všichni jsme byli odměněni,“ dodal Miloslav Brožek.

„Obrovský kredit patří funkcionářům a fanouškům klubu. Opava se po nějaké době projevila jako fantasticky soudržné místo a bašta fotbalu. Dohnala nás k tomu, že jsme to zvládli, urvali a zůstáváme v soutěži. Za to jsme nesmírně šťastní,“ oddechl si Miloslav Brožek.

„Před zápasem mi bylo domácího týmu líto. V takové situaci nechce být nikdo a podle toho to hlavně na začátku vypadalo. Na straně domácích hráčů byla patrná velká nervozita, byli v křeči,“ všiml si kouč Varnsdorfu Miroslav Holeňák.

„Šlo vidět, jak jim na tom záleží. Když se hrál fotbal, nepropadli jsme. Vedli jsme 1:0 a myslím, že jsme podali dobrý výkon. Na kluky jsem hrdý. Závěr už byl takový, jaký byl. Opavě gratuluji k záchraně,“ uzavřel Miroslav Holeňák.

F:NL – 30. kolo (neděle 28. 5. 2023):

SFC Opava – Varnsdorf 2:1 (0:1)

Branky: 88. Kadlec, 90+3. Šigut – 35. Osmančík. Ve 38. neproměnil penaltu Janoščín (Opava). Rozhodčí: Petřík - Kubr, Dohnálek. ŽK: Rychlý, Janoščín, Bílek, Helebrand – Schön, Samko. Diváci: 2218.

SFC Opava: Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín, Kadlec – Rychlý, Omale (74. Gorčica) – Šigut (90+4. Vincour), Haitl (57. Bílek), Kopečný (74. Dostál) – Rybička (46. Rataj). Trenér: Brožek.

FK Varnsdorf: Sirotník – Ludvíček, Kurka, Zbrožek, Rudnytskyy (59. Tanko) – Bláha, Samko (86. Kříž) – Kubista, Ondráček, Schön (70. Švanda) – Osmančík (46. Dufek, 86. Richter). Trenér: Holeňák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...