Druhé kolo druhé fotbalové ligy je roztaženo do čtyř dnů. Oba zástupci severu Čech se představí v neděli, ale zatímco varnsdorfskou partu čeká domácí premiéra proti Třinci, Ústí nad Labem se poprvé představí venku. Jede na pražský Strahov, kde ho vyzve Vyšehrad. Oba kluby čekají je FORTUNA NÁRODNÍ:LIZE na úvodní výhru.

Ústí čeká i na první gól, v pondělní dohrávce remizovalo s Jihlavou 0:0. V brance zůstane gólman Tvrdoň, v poli však chystá trenér změny. „Marian si pozici jedničky získal a bude chytat i další zápas. Kromě dvou až tří, kteří si svými výkony zaslouží tam být, dostanou šanci i ostatní,“ řekl ústecký kouč Aleš Křeček.

Nuceně bude chybět středopolař Václav Prošek, jenž se v posledním střetnutí zranil. „Je to na delší dobu, než jsme původně čekali. O sestavě se rozhodnu po předzápasovém tréninku.“

Vyšehrad díky neproměněné penaltě v 1. kole prohrál 0:1 v Prostějově. „Zápas jsem sledoval. Čeká nás složitý zápas, těžký soupeř. Vyšehrad je nebezpečný nováček. Má vysoké hráče, snaží se hrát fotbal. Nebude to jednoduché, ale pokusíme se vyhrát,“ slíbil po páteční přípravě Křeček.

Varnsdorf po úvodní remíze v Brně proti nováčkovi z Líšně nastoupí v neděli od 17 hodin doma proti Třinci. Slezané dokázali v prvním kole vyhrát 3:2 v Praze nad Duklou. Severočechy tak doma nečeká nic lehkého. „Třinec má zkušený tým, který je doplněný dravým mládím. Na Dukle potvrdili, že mají dobrý přechod do útoku. Na to si musíme dát velký pozor,“ varuje kouč Varnsdorfu David Oulehla.

Ten nebyl po prvním zápase v Líšni (2:2) spokojený s výkonem některých hráčů. „Nejvíce pracujeme na obranné činnosti. Spolupráce v obranné řadě, součinnost křídelních hráčů. Tady musíme výrazně přidat,“ zdůraznil.

Dočkáme se v neděli proti Třinci nějakých změn v sestavě? „Nějaké změny nastat mohou. Pokud ovšem mladý hráč, který naplno pracuje, udělá nějakou chybu, mám tendence ho spíše podržet. A tím mu vlastně pomoct,“ vysvětluje a vzápětí dodává: „Věříme, že přijde hodně diváků. Slibuji, že budeme makat na sto procent a nikomu nedáme nic zadarmo.“