„Máme o Blansku hodně informací. V týmu mají zkušené hráče, co prošli českou i slovenskou ligou. Složili dobré mužstvo. Nechybí jim kompaktnost, mají velmi dobrý přechod do útoku. Jsou poctiví a nepříjemní. Ale to je ve druhé lize vlastně každý. Je to hodně o detailech,“ řekl před zápasem varnsdorfský kouč David Oulehla. Jak sám řekl, měl by mít k dispozici kompletní tým. „Ano, nikdo není mimo,“ poznamenal.

Zápas by se měl odehrát, nehrozí jeho odložení kvůli koronaviru. „Normálně trénujeme, ale řídíme se manuálem FAČRu a dodržujeme jejich nařízení. Hráči mají samozřejmě doporučení, aby se vyhýbali určitým věcem. Ale člověk se může nakazit kdekoliv, aniž by něco podcenil,“ pokrčil rameny. Hráčský kádr a realizační tým v pátek úspěšně prošli dalším kolem testů na koronavir. 

Severočechům na začátku sezóny funguje obrana, za tři zápasy dostali jedinou branku, navíc ještě z penalty. V dobrém světle se zatím jeví mladý brankář Adam Richter, který zatím nechyběl ani minutu. „Na hodnocení je ale příliš brzo. Rozhodli jsme se, že sezónu začne Richter. Moc branek nedostáváme, tak nechceme dělat nějaké velké změny. Máme dva vyrovnané brankáře. Martin Vaňák je dobrý gólman, svou šanci určitě dříve, nebo později dostane. Mají v sobě konkurenci, je potřeba, aby se navzájem podporovali a posunovali se společně výkonnostně nahoru. To je velmi důležité pro jejich posun v kariéře,“ dodal David Oulehla.