Po víkendovém kole jsou v lepším rozpoložení Severočeši. Varnsdorf totiž zaskočil Duklu, když v Praze vyhrál 2:1. To Chrudim se postavila Ústí nad Labem a prohrála doma 0:1.

„Čeká nás další těžký zápas, proti nám navíc bude stát nejlepší střelec soutěže Mužík. Na Chrudim jsme se připravovali stejně, jako na další soupeře. Samozřejmě víme o silných stránkách Chrudimi, věřím, že jsme dobře připraveni. Pokud bychom dnešní zápas zvládli, tak bychom se dostali do klidnějších vod tabulky. Věřím, že jak trenéři, tak hlavně kluci na hřišti udělají maximum,“ nechal se slyšet Radek Porcal, trenér brankářů v FK Varnsdorf.

V prvním vzájemném zápase se radovala Chrudim, která vyhrála 2:0. Rozhodl úvod utkání. Po deseti minutách proměnil penaltu Mužík, v 18. minutě skóroval David Breda.

Varnsdorfský kouč Pavel Drsek už může počítat se Zbrožkem a Hasilem. Oba borci se vracejí do sestavy po karetním trestu. V posledním utkání na Dukle ale nedohrál záložník Kocourek, který kvůli zranění musel střídat už ve 43. minutě. Otazník také visí nad Schönem.