Krom toho, že půjde o bitvu severočeských rivalů, bude mít zápas speciální příchuť například pro Jiřího Pimparu, který v Kotlině působil, stejně jako pro Aleše Křečka. Ten jako trenér ve Varnsdorfu nikdy nezvítězil.

„Samozřejmě, že nějaká série tam je, ale my se o ní nebavíme. Každá série jednou končí a my už se hned po pohárovém zápase začali soustředit na nedělní derby,“ řekl Křeček.

Jeho tým je na venkovní štaci zatím úspěšný pouze napůl. Po ligové výhře ve Vlašimi nedokázal v poháru zdolat ambiciozní Domažlice z ČFL a po penaltách z MOL Cupu vypadl. „Hned po zápase jsme si to uzavřeli, už se soustředíme na nedělní ligový zápas. Chceme ho zvládnout a přivézt co nejlepší výsledek,“ vyjádřil se ústecký kouč bezprostředně po pohárovém vyřazení. „Ve čtvrtek dostali hráči volno, páteční trénink už byl zaměřený na nedělní zápas,“ doplnil k programu, který tým absolvoval ve zbytku týdne.

Ústí porazilo Varnsdorf pouze jedinkrát za posledních 15 zápasů, sedm jich opanoval Varnsdorf, v sedmi případech se oba týmy rozešly smírně.

Varnsdorf v týdnu vybojoval postup do dalšího kola MOL Cupu. Trenér David Oulehla ví, že v derby čeká jeho svěřence těžký soupeř. „Ústí hraje kombinační fotbal. Mají silný střed hřiště. Mají pohyblivé strany. Tam musíme být hodně poctiví Mužstvo mají dobře složené, je vyvážené. Mají zkušené kluky i zdravé mladí,“ vyzdvihl kvality nedělního soupeře.

Varnsdorf má proti ústecké Armě daleko lepší bilanci, Oulehla ale na statistiky nekouká. „Upřímně? Já tyhle statistiky opravdu nesleduji. Divám se směrem dopředu. My hrajeme doma a chceme vyhrát,“ zdůraznil.

K derby by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Teoreticky by mohl hrát i útočník Micovčák, který si svůj trest odseděl v poháru. Má být hezky, věřím, že přijde hodně diváků,“ dodal varnsdorfský kouč.