Patří do základní sestavy Varnsdorfu. Na hřišti je nenápadný, odvede ale hodně černé práce. Záložník aktuálně šestého týmu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY i přes domácí jarní nezdary přiznává, že týmz Kotliny zažívá velmi dobrou sezónu.
„Vždyť kdo by řekl, že budeme hrát takhle nahoře. Většina si myslela, že budeme hrát o záchranu,“ přiznal Ondřej Bláha, kterého spoluhráči na trávníku oslovují jedině jako „Blážu.“

Ondro, domácí remíza 0:0 proti Prostějovu vám moc radosti neudělala. Co bylo špatně?
S výsledkem samozřejmě nejsme spokojení. Nebylo to z naší strany dobré. Neřešili jsme dobře předfinalní a finální situace, bod je z domácího zápasu prostě málo.

Doma jste na jaře porazili jen silné Brno, jinak to byly remízy, nebo porážka. Čím to, že se vám na vlastním hřišti tak nedaří?
Vyhrát pouze jeden domácí zápas je hodně špatná bilance. Paradoxně jsme vyhráli s Brnem, které má výborné mužstvo. Sice jsme třeba měli v těch ostatních zápasech více ze hry než soupeři. Ale na to se nehraje. Nedávali jsme góly, a to nás stálo body.

Dvě kola před koncem už nemáte ani teoretickou šanci zabojovat o třetí místo, které znamená baráž o první ligu. Nemrzí vás to?
Mě to osobně mrzí hodně. Moc jsem si přál, abychom se o to prali do posledního zápasu. Ale bohužel musím uznat, že tam jsou týmy, které tam vlastně patří.

V sezóně jste dokázali dvakrát porazit Hradec Králové, doma jste vyzráli na Jihlavu a Brno. Na druhou stranu jste zklamali v Třinci nebo na Žižkově. Asi vám vyhovuje, když proti vám tým chce hrát fotbal.
Takhle jsme hráli celou sezónu. Poctivě jsme bránili, nechali na hřišti všechno a byli jsme za to odměněni. Sbírali jsme body. Často jsme měli i štěstí. Proti týmům, které spíše brání, nám to nejde. Nemáme hráče, který by dával pravidelně góly a rozhodoval zápasy.

Do konce sezóny zbývají dva zápasy. Hádám, že v tabulce byste se chtěli ještě posunout.
Zbývají dva zápasy a uděláme maximum, abychom udělali co nejvíce bodů. Uvidíme, co se nám povede. Chceme být co nejvýš v tabulce.

Vy hrajete pravidelně, takže s vytížeností jste určitě spokojený, je to tak?
Jsem šťastný za to, že hraji. Byly zápasy, za které mě trenér mohl vyndat, ale neudělal to. Naštěstí se mi vyhýbají zranění. Nemůžu si stěžovat.

Celkově to je ale povedená sezóna, ne?
Sezóna je to pro nás skvělá. Vždyť kdo by řekl, že budeme hrát takhle nahoře. Většina si myslela, že budeme hrát o záchranu. Doufám, že někteří kluci si hlasitě řekli o to, aby šli za lepším. Důležité pro nás bylo, že máme skvělou partu. Fotbal nás baví, v kabině je super atmosféra.

Sedl vám styl a osobnost trenéra Oulehly?
Styl mi sedl. Jeho přístup i náhled na fotbal se mi líbí.

Co vy a další sezóna?
To opravdu nevím. Jsem kmenový hráč Slovanu Liberec, kde mám smlouvu ještě rok, a ve Varnsdorfu mi končí po sezóně hostování. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne.