V minulé sezoně Vyšehrad s Varnsdorfem neprohrál, ve dvou zápasech mu dal pět branek, z toho tři Denis Laňka. „Očekáváme velmi těžký zápas, takové jsou nejtěžší. Všichni očekávají, že vyhrajete. Vyšehrad má ale dobrý tým a určitě to není tým do počtu. I když má jenom jeden bod. Cesta k úspěchu povede přes trpělivost, poctivost, dobrý vstup do zápasu. Bude důležité, abychom jako první skórovali. Musíme být daleko kvalitnější do útočné fáze,“ má jasno kouč Varnsdorfu David Oulehla.

Jeho tým naposledy vyválčil v Jihlavě všechny tři body. Vítězství 1:0 vystřelil ve druhém poločase Ondřej Kocourek. „Hráli jsme týmově a poctivě do obrany. Všichni šli svým přístupem a koncentrací na hranici svých možností. To je základ u kterého musíme zůstat. Spokojený jsem byl s rozhodující akcí. Těch ale máme na můj vkus v zápasech hodně málo,“ připomněl.

Celý Varnsdorf prochází zatím testováním na koronavirus bez ztráty. Oulehla by tak měl mít ve středu k dispozici kompletní kádr.

Hlavním cílem je vítězství a posunutí do klidnějších vod druholigové tabulky. Ale také zlepšit si domácí bilanci. Varnsdorf na vlastním hřišti zatím vybojoval pět bodů. Jedinou výhru připsal 30. srpna proti Třinci. Od té doby jen tři remízy, poslední dva zápasy doma dokonce prohrál.

„Je to jednoduché, nejsme zatím dostatečně kvalitní. Do obrany jsme posílil díky Kouřilovi, Zbrožkovi a Hasilovi. Tam je to hodně cítit. V útočné fázi nám ale chybí Micovčak, Breda a Barac. To bylo dohromady 13 branek a 13 asistencí. Tyhle hráče jsme zatím rozhodně nenahradili. Za deset kol jsme dali devět branek a to je hodně málo. Zatím máme málo kvalitních individuálních akcí, které rozhodnou zápas. Tímto směrem už přemýšlíme o zimní přípravě, vše si vyhodnotíme. Doma hrajeme do plných a to je ve fotbale nejtěžší. Tam musíte být kvalitní, to se nám moc nedaří. Navíc, když se hraje bez diváků, tak statisticky narůstá vyšší úspěšnost hostujících týmů,“ dodal na závěr.