Rozhodnuto bylo již po první půli, kterou Votroci vyhráli 4:0. „Velmi brzo jsme inkasovali. Pak přišla druhá a třetí branka. Poté jsme to samozřejmě měli hodně složité. Hradec hrál v pohodě, my jsme mu to hodně ulehčili,“ kroutil hlavou varnsdorfský kouč David Oulehla.

V hradeckém dresu řádil ex-varnsdorfský Durděvič, který svému bývalému klubu nasázel hattrick. Do sítě nebohého Samoela se trefil i Zbrožek, který ještě minulou sezónu hrál za Varnsdorf. Vítězství si užíval domácí trenér Zdenko Frťala. „Je to odměna za to, jak jsme přistoupili k zápasu. Jsem rád, že první gól přišel ze standardní situace. Panuje spokojenost, takové utkání by nás mohlo posílit do dalších kol,“ pravil spokojený Frťala.

Po změně stran pokračovali domácí ve střeleckých hodech, domácí fanoušci si žádali deset branek, nakonec se skóre zastavilo na potupných 8:0. „Je to pořádná facka, těžko se to hodnotí. Musíme se semknout, každý ale musí začít u sebe. Čekají nás další zápasy, musíme se dát dohromady,“ soukal ze sebe zklamaný Adam Ondráček.

„Musíme se oklepat a jít prostě dál. Máme před sebou pohár a pak těžký zápas s Jihlavou. Je potřeba se dívat dopředu,“ dodal Oulehla.

Jeho tým je po čtyřech kolech bez vítězství, má nejhorší obranu a klesl na předposlední místo.

Ve středu 14. srpna zajíždí Varnsdorf v rámci prvního kola MOL CUPu do Velkých Hamrů, utkání začíná v 17 hodin.

FC Hradec Králové - FK Varnsdorf 8:0 (4:0)

Branky: 7. Martinec, 25. Djurdević, 39. Djurdević, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 54. Djurdević, 70. Vlkanova, 83. D. Procházka. R: Klíma – Matoušek, Bureš. ŽK: 1:1.

Varnsdorf: Samoel – Kazda, M. Richter, Rudzan, Heppner (34. Šimon) – Bláha (73. L. Novák), Kocourek – Rudnytskyy, D. Breda (57. Houser), Barac – Ondráček.