Tepličtí byli po celý duel lepší, po obrátce ale trošku polevili. „Posledních dvacet minut už nebylo v takovém tempu,“ souhlasí Pavel Moulis, který se dvakrát zapsal do listiny střelců, na jednu branku navíc nahrál.

„Dobrý zápas pro nás. Je vidět rozdíl mezi první a druhou ligou. Soupeř pracoval ve vyšší rychlosti, byl přesnější, přímočařejší a měl více nebezpečných situací před pokutovým územím. Přesto jsme měli ve hře velmi slušné věci a někteří kluci ukázali, že do budoucna můžou do ligy směřovat. To nás těší. Ale spokojení určitě nejsme, protože inkasovat čtyřikrát ze standardní situace je pro nás varovným signálem. Máme rozhodně na čem pracovat,“ uvedl David Oulehla, trenér FK Varnsdorf.

„Pro ofenzivní hráče je vždy pozitivní, když dají nějaké góly, i já se teď cítím lépe,“ má „Moula“ důvod k úsměvu.

Ten zatím mají i trenéři Hejkal s Drskem, i když se jim během přípravy zranili dva hráči. „Jindráček je mimo na tři týdny, teď si navíc něco udělal s kotníkem Luts. Jedná se ale o lehčí zranění. Jsme rádi, že se na umělé trávě nezranil nikdo vážně,“ říká Hejkalův asistent Pavel Drsek.

„Žluto-modří“ dnes odlétají na desetidenní herní soustředění na Kypr, kde je čekají dva soupeři – polský Gornik Zabrze a lotyšský celek FK Riga. „S výsledky přípravy jsme zatím spokojeni, ale víme, že až na Kypru nás soupeři prověří. Chceme tam doladit některé technické a taktické věci,“ nastínil Drsek. „Budeme pilovat taktiku a kombinaci,“ ví Moulis.

Podle Drska půjde především o zdokonalování dvou herních systémů, které Teplice používají. „Hrajeme 3-5-2 a 4-3-3. Hlavně ten druhý systém musíme zdokonalit. Jde o to, že na něj hráči ještě nejsou zvyklí. Budeme vylepšovat přihrávky do halfbeku a následné centry nebo další kombinace,“ zabrousil trenérský asistent do detailů.

Na Kypr s Teplicemi nebude cestovat brankář Soukup, který byl na Stínadlech na testech, a zraněný Jindráček. „Domluvili jsme se se Soukupem, že to zkusí jinde. Pro Jindráčka by se jednalo spíš o dovolenou, zůstane proto doma. A ještě uvidíme, co s Lutsem, jak na tom bude. Naopak s námi poletí dorostenec Švejda z juniorky a také všichni dorostenci, kteří s námi trénují. Jsme s nimi spokojeni. Oni ví, že na sobě musí pracovat a také na sobě pracovat chtějí.

Například Radosta se proti Varnsdorfu ukázal dobře ve středu zálohy, byla tam energie, zajímavě vypadá také stoper Knapík, i když je na něm postupem času vidět únava,“ shrnul Drsek.

FK Teplice – FK Varnsdorf 5:1 (2:0)

Branky: 32. a 85. Moulis, 20. Kuchta, 51. Kučera, 66. Vošahlík – 76. Dordić (PK)

Teplice: 1. poločas: Diviš – Čmovš, Jeřábek, Krob – Ljevaković – Vondrášek, Trubač, Radosta, Moulis – Luts, Kuchta. 2. poločas: Plachý – Čmovš, Knapík, Shejbal – Soungole – Radosta, Kučera, Žitný, Hyčka – Vošahlík, Moulis.

Varnsdorf: Samoel – Zbrožek, Richter, Kouřil, Heppner – Kodeš, Ondráček – Barac, Novák, Zezula – Schön (Rybář, Kim, Bláha, Dordič, Rudzan, Kubista, Kocourek, Votava).