Vilémov v podzimní části stihl nasbírat jedenáct bodů. „S přípravou jsem spokojený tak napůl. Nelíbilo se mi, jak jsme vyhořeli v Děčíně a posledních pět gólů, které jsme dostali ve Skalici. Nikdo od nás nic nečeká, ale to je právě možná naše výhoda. Začínáme proti silným a pátým Lounům, ale my se tam určitě pojedeme poprat o body a nějaký výsledek,“ hlásí vilémovský trenér Vlastimil Chod.

Cílem pro jaro je za každou cenu udržet divizní příslušnost. Vilémov se rozhodně nevzdává. „Jsme sice na předposledním místě tabulky, ale naším cílem bude se dostat na dvanácté místo, které nám zajistí záchranu. Bude to zajímavé, podle mne se tam bude prát nějakých pět šest týmů. Rozhodně není nic ztraceno a budeme se prát o udržení. My musíme fotbal založit na bojovnosti, celek jsme lehce okysličili mladými kluky a vytvořili konkurenci,“ poukazuje trenér Vilémova.

Louny na startu podzimu hrály ve Vilémově a první derby zvládly přesvědčivě 4:1.

„Asi je lepší začínat jarní část se slabším soupeřem ze spodku tabulky, na druhou stranu nevíme jaká bude po zimě jeho kvalita, jak Vilémov posílil nebo neposílil. Každopádně na rozjezd je to asi příjemnější než mít například silné Kladno nebo Neratovice,“ přemýšlí lounský manažer Tomáš Beneš. Páté místo je příjemný vklad do jara. Podaří se ho udržet?

„Mrzí nás ztráta opor jako je Sulovský a Vokurka, snažili jsme se pracovat na náhradě, ale bohužel vytipované kluky nám Horní Jiřetín nepustil. Brankářský post jsme vyřešili tím, že máme ze Žatce zapůjčeného gólmana Klíče a dobrá zpráva je, že se dal po zranění dohromady i Kuba Pokorný a máme ho pro jarní část k dispozici. Po podzimu jsme pátí, věřím, že se nám v jarní části podaří udržet ten lepší střed tabulky,“ přeje si Tomáš Beneš.