„Neuvěřitelné utkání,“ kroutil hlavou po zápase vilémovský trenér Vlastimil Chod. A měl pravdu. Domácí chtěli v utkání, ve kterém se hrálo o „šest“ bodů, navázat na výhru z Chomutova. Jenže ve 39. minutě vedli hosté 3:0.

„Neproměnili jsme na začátku utkání své šance, pak nás hosté třemi góly srazili na kolena. V tu dobu nám na stadionu už asi nikdo nevěřil,“ zdůraznil Chod.

Vilémov se ale nevzdal, ještě do poločasu snížil na rozdíl dvou branek, ve 49. pak Zima snížil na 3:4. To nejlepší si ale domácí fotbalisté nechali na konec. V 77. minutě šťastně hlavou vyrovnal stoper Jirchář. Rozhodnutí obstaral mladík Štefan, který se na hřiště dostal v 68. minutě. O deset minut později proměnil sólový nájezd, v nastaveném čase pak uzavřel na konečných 6:4. Vlna euforie na vilémovském stadionu byla neskutečná.

„Smekám ohromný klobouk před našimi hráči, jak se dokázali obdivuhodně vzepřít osudu tohoto utkání a ve druhém poločase předvedli opravdu bravurní obrat! To jsem ve fotbale dosud nezažil. Kluci táhnou za jeden provaz a dnešní výsledek nám je odměnou za jejich poctivou práci, ve které musíme pokračovat dál,“ má jasno Vlastimil Chod.

Vilémov tak v tabulce poskočil na třinácté místo, v rámci 9. kola se představí v neděli od 10.15 na hřišti pražského Meteoru.

SK Stap Tratec Vilémov - Sokol Libiš 6:4 (2:4)

Branky: Zima 2, Štefan 2, Sodiq, Jirchář - Jánský 3, Menčl. R: Doubek. ŽK: 2:2, 180 diváků.

Vilémov: Hladík - Honců, Jirchář, Verner, Snášel - Demeter (68. Štefan), Rybář (90. Kurel), Kučera, Zima, Sodiq - Kubr (90. Šmalcl)