Když si vilémovský Verner dal v poslední minutě první části vlastní branku na 6:1, jen tím dokreslil zoufalý výstup svého ansámblu. Kladno sice hrálo výborně, ale aby dali jeho hráči tři góly po kombinacích až do prázdné brány, to se na téhle úrovni opravdu vidí málokdy.

"Naprosto rezignovaný výkon," hlesl po utkání evidentně zklamaný trenér Vilémova Vlastimil Chod. Dále se k utkání nevyjadřoval. Jeho svěřenci zůstávají s jedenácti body a zatím tragickou jarní bilancí na posledním místě. 

Domácí trenér Jan Procházka nehleděl na to, že jeho tým minule v Praze vybouchl a dal šanci téměř kompletní jedenáctce, která na Újezdě vyhořela – jen gólmana Pettíka nahradil mladý Cimrman. Také on prožil chvilku hrůzy, když ho po čtvrthodince přehodil spoluhráč Balšánek a Vilémov díky tomuhle vlastenci vyrovnal na 1:1. "Nepanikařili jsme, tohle byla prostě naše chyba a věděli jsme, že ji napravíme," hlásil Šnobl.

Právě on bleskově vrátil Kladnu vedení, když mu Procházka nabil tak skvěle, že nemohl minout. Gólostroj rozjeli domácí hlavně po půlhodině hry, když právě Šnobl parádními akcemi dvakrát nabil Šímovi a ten dokonal hattrick. Pak už to byla hra kočky s myší. "Dneska mě poprvé asistence potěšily víc než góly. S Dinem si vepředu perfektně rozumíme," užíval si pohodu Šnobl.

Kladno se bavilo dál, všichni jeho hráči předváděli ofenzivní kouzla. Krásné pasy ukázali zkušení Holub, Čížek, po pauze se k nim přidali střídající hráči, protože trenér Procházka dal sympaticky šanci i dalším borcům. Gólů se dočkali i méně tradiční střelci jako bek Kolářský, Dostál, nebo mladý Slabý, který dal desátý gól, svůj první v A týmu a oslavil to plácnutím si s malým borčíkem stojícím u tyčky.

Pak skóroval ještě stoper Rendla a zápas, jaký už v Kladně jen tak neuvidíte, skončil.

SK Kladno – STAP-TRATEC Vilémov 11:1 (6:1)

Branky: 4., 30., 31. a 62. Šíma, 18. a 32. Šnobl, 45. vlastní Verner, 54. Kolářský, 63. Dostál, 75. Slabý, 86. Rendla – 15. vlastní Balšánek. Rozhodčí: Jakl. Diváků: 250.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...