Fotbalisté Dánska v úvodním utkání skupiny B na mistrovství Evropy, který byl přerušen kvůli kolapsu jejich záložníka Christiana Eriksena, podlehli Finsku 0:1. O nečekané výhře outsidera při jeho premiérové účasti na velkém mezinárodním turnaji rozhodl po hodině hry jedinou střelou v zápase Joel Pohjanpalo. V 74. minutě neproměnil penaltu Dán Pierre Emile Höjbjerg. Finové zdolali Dány na jejich hřišti po 21 zápasech poprvé od roku 1949. Belgie porazila v Petrohradě domácí Rusko 3:0. Dva góly favorita vstřelil Lukaku a jeden Meunier.

Dán Christian Eriksen zkolaboval přímo na hřišti.
Strach o život. Eriksen zkolaboval, lékaři ho oživovali před zraky manželky

Dánsko odehraje i zbylé dva duely základní skupiny na kodaňském stadionu Parken. Ve čtvrtek na něm přivítá lídra žebříčku FIFA Belgii. Finové se o den dříve představí v Petrohradu proti Rusku.

Fotbalisté Švýcarska neudrželi na úvod mistrovství Evropy vedení a remizovali s obhájci semifinálové účasti z Walesu 1:1. Na úvodní gól Breela Embola z úvodu druhé půle odpověděl šestnáct minut před koncem Kieffer Moore. Aktivnějším Švýcarům rozhodčí v závěru kvůli ofsajdu neuznali branku Maria Gavranovice.

Skotská reprezentace.
Skotští fotbalisté na Euru pokleknou. Ale jen ve Wembley na podporu Albionu

Oba soupeři se rozešli smírně poprvé v historii a patří jim v tabulce A shodně druhá příčka za vedoucí Itálií. Švýcaři sice přišli o sérii pěti výher, nicméně prodloužili neporazitelnost na osm zápasů. Naopak Wales prolomil dvouzápasové čekání na branku a připsal si druhou remízu po sobě.

Druhý zápas čeká Švýcary ve středu, kdy v Římě nastoupí proti Itálii, která na úvod porazila Turecko 3:0. Wales se s Turky utká ve stejný den v Baku.