Podle policejní mluvčí Kamily Ingriš Čuřínové policista během soukromého prohlížení příspěvků shlédl také video zachycující nebezpečné předjíždění na přechodu pro chodce v Písku ze 17. února v odpoledních hodinách a okamžitě začal jednat.

"Každý, kdo video viděl, jistě nešetřil expresivními výrazy, naštěstí vše dopadlo bez zranění a dívka je v pořádku. Ať vedlo řidiče k nebezpečné jízdě cokoli, takovéto chování na silnicích je neomluvitelné!" naznačila policejní mluvčí.

Muži hrozí zákaz řízení

Policisté se s videem seznámili 19. února a začali prošetřovat všechny okolnosti. Zjistili si důležité osoby, které také předaly policistům další informace, a dostali se až k osobě, která měla vůz řídit. Policisté zmapovali běžný pohyb vozidla a došli až k tomu, kam řidič s vozem pravidelně jezdí, kde parkuje.

"A 23. února již muž své chování vysvětloval na policejní služebně, díky zpracovaným podkladům se muž k nebezpečné jízdě doznal a policisté případ dále předali správnímu orgánu, kde muži hrozí několikatisícová pokuta i trest zákazu řízení," dodala Kamila Ingriš Čuřínová.