Hlášení, že se do Labe vrhl nahý muž, přijali strážníci ráno krátce před tři čtvrtě na osm. Muž se vnořil do vln Labe v místě, kde do něj v Děčíně vtéká Ploučnice. Začal plavat po proudu směrem k Hornímu Žlebu. Svědek, který ho viděl, strážníkům řekl, že muž několikrát zmizel pod vodou.

Za mužem proto ihned vyrazily dvě hlídky městských strážníků. Každá z nich sledovala pro jistotu jeden břeh.

"Viděli jsme ho, jak mu občas hlava mizí pod vodou, jak kolem sebe plácá rukama. Nekomunikoval s námi. Proto jsme si ho nadjeli, já jsem si sundal oblečení a plaval jsem mu naproti," popisuje strážník Jiří Stejskal. Patří mezi zkušené strážníky; u městské policie pracuje již dvacet let a když viděl, že má muž v Labi potíže, neváhal a plaval mu na pomoc.

"Asi byl rád, že jsem ho chytil, neměl skoro žádnou sílu," popisuje strážník záchrannou akci. Muže dovlekl ke břehu kousek od železničího mostu přes Labe. Měl ale co dělat, silný proud je totiž táhl po řece dolů.

U břehu už na něj čekali kolegové a pomohli mu ven. Zachráněného muže ihned oblékli do svých vest a posadili do auta státní policie, která na místo také dorazila. Policisté mu v autě pustili topení do chvíle, než pro něj přijela záchranka. Ta muže zabalila do folie a po chvíli odvezla do nemocnice.

Proč se vrhl do Labe muž v první chvíli strážníkům neřekl, nebyl totiž schopen komunikovat.

Nakonec strážníci zjistili, že šlo o dvaadvacetiletého muže z Litoměřic. Na břehu, kde vlezl do vody pak hledali jeho věci, ale marně, nenašli je.

"Buď je někdo sebral, nebo tam s mužem ještě někdo byl a utekl," uzavírá strážník Jiří Stejskal.

Není to poprvé, co strážníci v Děčíně tahali z Labe člověka. PSALI JSME O TOM ZDE…