S rozpuštěnými vlasy jsem jí „nachytal“ o tomto víkendu u výdejního stojanu. Za žádnou cenu ale nechtěla, abych ji fotil zepředu (nebo z profilu) a trvala na anonymitě. Co ale prozradila? Vlasy má dlouhé aktuálně 142 cm, (sama je vysoká 164 cm) a nestříhá si je od svých patnácti let (není jí ještě pětatřicet). Nejsou v žádném případě nastavované. Není pravda, že má s dredy zásadní problémy – udržují se stejným způsobem jako všechny běžné vlasy. To, že je občas středem zájmu skrze otázky typu “když si ty vlasy sundáte, tak je perete v pračce? A myjete si je vůbec ?“ nebo „ určitě si je na noc sundaváte a jak je potom napojujete?“ ji již nerozhází. Jednou si vlasy neprozřetelně upravovala za pokladnou a rozpuštěné je komentovala čtyřletá holčička: „mami, ta paní vypadá jako opravdová medúza…“

Paní Jana rozhodně není medúza a patří mezi spolehlivé a milé zaměstnance benzinky. Uvítala by informaci, že s touto dlouhovlasou „zálibou“ není sama. Pomůže Deník?

Ivan Sobotka

Máte i vy zálibu ve dlouhých vlasech? Své příběhy nám můžete posílat na email decinsky.denik.cz. Děkujeme

Ve stopách filmařů za příběhem Harry Pottera. Ve filmech si zahrálo i nádraží King Cross s legendárním nástupištěm 9 3/4.
FOTO: Dvacet let s filmy o Harry Potterovi. Podívejte se, kde všude se natáčelo