Zoo přichystala společně s Přírodovědeckou fakultou a Fakultou životního prostředí UJEP Ústí nad Labem odpoledne plné chemických a biologických pokusů a ukázek. Kdo dorazí, uvidí nebo si bude moct vyzkoušet nespočet experimentů.

„Akce s názvem Den pro biologii začíná ve 14.00 hodin, program bude probíhat na 2 místech. V amfiteátru a na relaxační louce. V amfiteátru nám katedra chemie ukáže například pokusy jako jsou Faraonovi hadi, bengálské ohně nebo butanová pěna. Na vlastní kůži bude možné si zkusit třeba pektinové žížalky, vesmírný sliz, lávové lampy a spoustu dalšího,“ vyjmenovala mluvčí zoo Alena Houšková.

Na relaxační louce pak bude možné s katedrou biologie například pozorování želvušek, houby Cordyceps nebo masožravých rostlin. „S katedrou životního prostředí nahlédneme pomocí mikroskopu pod vodní hladinu a poznáme život ve vodě. Nebudou chybět hravé kvízy pro děti a ukázky přírodnin,“ doplnila mluvčí zoo. Celá akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne biologické rozmanitosti.

Zoo zároveň připomene i Světový den želv. K dispozici bude informační stánek spolku Chráníme mořské želvy a také stanovištní soutěž. Posledním bodem programu bude otevření 2 záhonků pro motýly, které byly osázeny rostlinami, které tento druh hmyzu přitahují. Kompletní program Dne pro biologii je k dispozici na webových stránkách zoo.

Zoo Děčín