„Od podzimu 2021 se společně se skupinou studentů zabýváme Komenského náměstím v Děčíně. Dílčí kroky se podařilo realizovat, ale je to pořád hrozně málo. Víme o tom, ale posun byť jen v malé věci nás stojí velké úsilí, protože vše je většinou spojeno s velkou mírou byrokracie. V letošním roce tedy prostor převážně využijeme pro kulturní a společenský happening, na kterém uvidíte uměleckou intervenci a také si budete moci dát občerstvení, zahrát si korfbal a poslechnout si muziku od našich studentů - hudebníků. 3D model náměstí bude už taky hotov,“ hodnotí projekt učitel z děčínského gymnázia Martin Nosek.

Na happeningu se vystřídají umělci z děčínských škol. Vystoupí sbor Gymnázia Děčín, studentská kapela GDC band, z Gymnázia Děčín ukáže své umění Naty Schiel. Hostem bude také kapela Yxes Joke ze ZŠ Na Stráni. Dále vystoupí klavíristka Monika Slavková z Gymnázia Děčín.

Součástí happeningu bude opět umístění outdoorového nábytku z europalet. V prostorech náměstí si všimnete umělecké intervence. Dále se můžete těšit na novou podobu sochy J.A. Komenského. Happening je financován z projektu Europe Goes Local Domu zahraničí spolupráce, města Děčín a z finančních prostředků Spolku rodičů při Gymnáziu Děčín. Výsledky projektu budou představeny na konci června v Praze.

Gymnázium Děčín

close Otočíme Komenského 2024 - plakát info Zdroj: Gymnázium Děčín zoom_in Otočíme Komenského 2024 - plakát