„Asi udělala vážně dobře, když své anglické texty, které vydala na prvních dvou úspěšných albech, zaměnila na svojí třetí desce nově za texty české. Její melodie jsou totiž dokonalé no a její zpěv bvěru nezaměnitelný. To jsou celkem silné zbraně, které z každého koncertu Šárky dělají nezapomenutelnou záležitost,“ je si jistý Antonín Moravec, organizátor akcí na severu Čech Malý Hamburk v Ústí, Malá Paříž v Teplicích a také právě Děčínské Rogalo DC. Na 16.00 je pak u Labe v plánu na neděli Kronwell, děčínská rocková záležitost, jejíž klíčový člen Antonínu Moravcovi už minulý týden „vyhrožoval“, že se na kultovní partu Kronwell k Labi chystá fakt hodně lidí, tak abychom taky koukali dorazit.

„No, budu muset, jsem zvědav. Pár fotek si tam rozhodně udělám,“ nebránil se Moravec. Stihne tak pak nejspíš tamtéž od 17.00 i Pekelné koně, rockový projekt slovenských muzikantů, žijících v Praze. „Jejich vděčná i nápaditá hudba se pohybuje na pomezí folku, punku, blues i country. Původní duo se již totiž v současné době ustálilo na hudebním kvartetu, sestavě kytara, kontrabas, akordeon i bicí.

„Projekt Rogalo DC je finančně podporován Statutárním městem Děčín – děkujeme,“ jen tak si ani tentokrát nenechal vzít slovo Antonín Moravec.

Radek Strnad