V polovině června proběhl v děčínském Pivovaru Nomád charitativní rockový víkend. Akce měla podpořit hendikepované děti, proto majitel pivovaru Jan Kočka neváhal a oslovil děčínský spolek Andělé bez křídel pomáhající rodinám s hendikepovanými a nemocnými dětmi. Protože rodině Noemi trpící dětskou mozkovou obrnou chyběly finance na speciální kolo, cílila akce přímo na ni.

Ze vstupného se podařilo vybrat 33 400 korun, 5 798 korun přispěli lidé do kasičky přímo na akci. 5 000 korun věnovala kapela Na3Si, 25 tisíc korun pak firma Mibcon. Dalších 1000 korun přispěla dárkyně, 1000 korun pan Moravec a 700 korun moderátor Radek Kolínský.

„Velké poděkování patří všem, kdo přišli nebo přispěli i Noemi přímo na účet. Peněz se vybralo více, za zbytek se ještě pořídil speciální klín na vozík,“ uvedla předsedkyně spolku Klára Hozáková.

"Naše poděkování ale patří i jiným, kteří nám pomohli s organizací naší hudební akce. Tudíž je na místě poděkovat i Výchovnému ústavu v Boleticích, jehož zřizovatelem je MŠMT za zapůjčení pódia a Střední zdravotnická škola Děčín za zdravotní dozor," doplnil majitel pivovaru a sládek Jan Kočka.

Před několika dny se při té příležitosti uskutečnilo v areálu pivovaru příjemné setkání se společným fotografováním.

Klára Hozáková, Andělé bez křídel
Jan Kočka, Pivovar Nomád

Redakce