Toto je především role současné opozice v Zastupitelstvu města, která se o to i snaží. Mně mimo jiné stačí, když se téměř při každodenní chůzi po ulici Prokopa Holého a Husově náměstí podívám na tento obraz neschopnosti současného vedení v rámci rozvoje města. Jednou z dalších „perel“ je i změna navržená Radou města pro rok 2020, a to konání jednání zastupitelstev pouze každé dva měsíce, místo každý měsíc, tak jako to bylo dosud nepřetržitě od roku 1994. Bude tak ohrožena akceschopnost při řízení města. Je to asi úlitba primátorovi Hroudovi, který se svojí arogancí vůči opozičním zastupitelům není schopen v normálním čase odřídit tato jednání a jsou pro něho dosti velikou zátěží spíše trápením.

Turisté si užili už 38. ročník Nejsevernějšího zimního táboření.
Turisté si užili už 38. ročník Nejsevernějšího zimního táboření

Ale zpět k uveřejněnému názoru náměstka Anděla. Stále od něho slyším nářky o zanedbanosti majetku města. Ano, majetek města není úplně v pořádku. Jeho údržba se vždy prováděla za jednotlivých vedení města (dle výsledku komunálních voleb), v rámci finančních možností města. Takže náměstek Anděl dostal před pěti lety velikou šanci tento stav výrazně zlepšit, když se stal poprvé náměstkem primátora zodpovědným i za majetek města. Po pěti letech stále o situaci hořekuje, to znamená, že toho pro vylepšení stavu majetku mnoho neudělal. Jsem zvědavý co bude vyprávět a publikovat na konci tohoto pro něho již druhého volebního období ve vedení města.

Pavel Sinko.Zdroj: Archiv DeníkuCo je přímo nehoráznost, je informace v jedné z jeho odpovědí a i na jednání zastupitelstva 12. 12. 2019, že byl Děčín v roce 2014 „pět minut od bankrotu“. Toto považuji za zcela nekompetentní vyjádření, jehož snahou je poškodit činnost tehdy končící koalice ve vedení města (ČSSD a VOLBA PRO MĚSTO). Opak je pravdou při ukončení naší čtyřleté činnosti ve vedení města jsme v roce 2014 předávali nové koalici v čele s ANO, jejíž členem byl i Ing. Anděl, finanční prostředky na účtech ve výši cca 137 milionů korun. Hospodaření města přitom v tomto roce skončilo účetním přebytkem ve výši více jak 27 mil. Kč a provozní saldo činilo cca 72 mil. Kč. To je podle náměstka Anděla těch „pět minut od bankrotu města“!

Na konci roku 2010 jsme přebírali s tehdejším primátorem Františkem Pelantem město s účetním schodkem více jak 194 mil. Kč, z důvodu přijatého dlouhodobého úvěru předchozím zastupitelstvem na realizaci akcí Integrovaného plánu rozvoje města a na účtech města ke konci tohoto roku zůstalo pouhých 19 mil. Kč. Přitom za našeho vedení v letech 2010 2014 jsme museli mimo splácení dluhu ustát i dopad celosvětové finanční krize vysokého výpadku daňových příjmů, povodně v roce 2013 a pozastavení vyplácení dotací v rámci ROP Severozápad.

Kapela Mirai.
Na Labefestu vystoupí Mirai, Mikolas Josef nebo Ewa Farna

Na základě výše uvedených ověřitelných údajů, ať si spoluobčané sami udělají obrázek o zveřejňovaných informacích náměstka Anděla…

Pavel Sinko
bývalý náměstek děčínského primátora