Kdo by však ode mě očekával politický aktivismus, či protesty proti vládním nařízením, toho hned v úvodu článku musím zklamat. Do Prahy jsem odjel v pondělí 16. listopadu navečer se čtyřmi energetickými putovními holemi. 16. listopad je den narození básníka Karla Hynka Máchy (KHM) a právě v roce 2020 od jeho narození uplynulo 210 let. Při té příležitosti vyšla kniha BÁSNICKÉ INSPIRACE a její křest proběhl v Litoměřicích v 16 hodin na Mostné hoře u sochy KHM. Kniha je výběrem z díla deseti autorů, jejichž život je spojen s Litoměřicemi. Uvedení knihy se zúčastnilo několik jednotlivců, většinou autoři.

Byla to příjemná procházka lesoparkem v záři zapadajícího Slunce. Po skončení akce na Mostné hoře mě kolega odvezl do Prahy, kde jsem pobyl (nikoliv pobil) se svými holemi až do pátku 20. listopadu. Mám sice jen HOLÉ autistické RUCE, ale zároveň symbolické, silně energetické, putovní HOLE V RUCE. Ano, beru situaci takovou, jaká je, tedy jako skutečně vážnou, avšak snažím se nepanikařit a něco konstruktivního dělat.

V současné době pracuji pro několik firem, mým koníčkem totiž je spojovat jednotlivce, firmy a podnikatele ve větší celky asi tak, jak to vidíme ve vesmíru. Jsou tady planety, jejich měsíce a jejich slunce, sluneční soustavy, galaxie, galaktické kupy… Lék na současnou krizi? Chovat se tak, jako kdyby nebyla. V praxi to sice znamená respektovat aktuální vládní nařízení, ale v rámci svobody, kterou v tomto omezení máme, dělat maximum.

Greta Thunberg.
Pavel Hlušička: Autisté realizují to, o čem ostatní jen mluví

Mnoho lidí dneska běduje nad situací. Je mi jich sice líto, ale jsem toho názoru, že když momentálně nemůžu dělat jednu věc, můžu dělat deset jiných, stačí si jen vybrat. Pokud kadeřnice nemůže v současné době provozovat kadeřnictví, může individuálně nabízet kosmetické výrobky. Jestliže musí být nyní vesnické hospody zavřené, jejich provozovatelé je můžou v době uzavírky pěkně upravit. Mnohdy by jen stačilo hezky je vymalovat a dekorativně vyzdobit.

Celý život se potýkám s nepochopením ostatních, proto i moje současné nadšení mnozí lidé vnímají jako projev totálního šílenství. Nikomu jeho názor neberu. Já jsem ale spokojený, protože vím, co se děje, vím kam svět směřuje a vím, co v rámci svobody, která nám zůstala, můžu dělat.

Pavel Hlušička