Tato sbírka poprvé proběhla v roce 2003 a od té doby bylo skrze ni rozděleno více než 5 milionů korun. Letos se v ulicích 11 měst Libereckého kraje a Šluknovského výběžku bude vybírat na předem určené projekty konkrétních neziskových organizací z daných měst. Místní lidé vybírají na neziskovky, které působí přímo v jejich městě. Tedy, co se v určitém městě vybere, to zde bude také později využito. Práci dané organizace proto mohou lidé znát z vlastní zkušenosti nebo alespoň z místního tisku.

Nadace EURONISA rozdělila výtěžek z veřejné sbírky.
Nadace EURONISA rozdělila výtěžek z veřejné sbírky, peníze pozvednou slabé

Veřejná sbírka bude probíhat v těchto městech: v Liberci, Jablonci nad Nisou, Turnově, České Lípě, Rumburku, Novém Boru, Semilech, Tanvaldu, Frýdlantu, Chrastavě a Šluknově. Kromě letní části v květnu a červnu se bude konat také zimní část v listopadu a prosinci. Po sečtení obou částí budou vybrané peníze slavnostně předány podpořeným organizacím.

Prvním městem zapojeným do sbírky je Rumburk. Studenti SOŠ mediální grafiky a polygrafie v Rumburku vyrazily do ulic ve čtvrtek 4. května. Prodávali sbírkové předměty s logem sbírky, každý za 30 korun. Touto sbírkou bude podpořen Salesiánský klub mládeže, který výtěžek sbírky využije na podporu volnočasových aktivit pro děti a mládež.

Jiří Helis