Čtvrtlístek z.s. a Gymnázium Děčín jsou vyhlašovateli celorepublikové soutěžní přehlídky mladých recitátorů. Oblastní kolo Memoriálu Rosti Čtvrtlíka se konalo ve čtvrtek 13. 2. 2020 na Gymnáziu Děčín. Vystupovalo 11 soutěžících. V porotě zasedli herci Divadla v Dlouhé Lenka Veliká a Tomáš Turek a režisérka Jaroslava Leufenová.

V kategorii A získali I. místo Martin Šuma, Gymnázium Varnsdorf, II. místo Eliška Vytrhlíková Gymnázium Josefa Jungmanna Litoměřice, III. místo Tomáš Friese, Gymnázium Varnsdorf. V kategorii B I. místo trojice Tereza Vodseďálková, Viktorie Klepetková a Veronika Zderlíková z Gymnázia Josefa Jungmanna Litoměřice, II. místo Filip Štochl s Danielem Klimentem z Gymnázia Teplice.

Recitátoři umístění na prvních dvou místech postupují do celorepublikového finále, které se koná 2., 3. dubna 2020 na Zámku Děčín a v Městském divadle Děčín.

Memoriál se konal pod záštitou náměstka primátora statutárního města Děčína Ing. Vladislava Rašky a hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Všem partnerům a sponzorům děkujeme za podporu.

Rostislav Čtvrtlík.Zdroj: Foto: Archiv ČtvrtlístkuRostislav Čtvrtlík se narodil 9. 11. 1963 v Olomouci. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Lipníku nad Bečvou a dále DAMU v Praze. Své první angažmá získal v Brně. Odtud přešel Čtvrtlík do Divadla pod Palmovkou v Praze a působil zde téměř 20 let. V povědomí televizních diváků zůstává jeho hlas Chandlera ze seriálu Přátelé. Zemřel 6. 3. 2011.

Janeta Benešová