Složené z deseti písní, album "TO ONY" je výsledkem několikaletého tvůrčího procesu, během kterého se Magdalena zaměřila na zachycení ženských prožitků a emocí. Každá píseň na albu přináší své vlastní poselství, přičemž se dotýká témat jako je vztahová komplikovanost, nevěra, přetvářka před okolním světem a těžké emoce.

Název alba "TO ONY" odkazuje na ženy, které byly inspirací pro celý projekt. "Je to o ženách, které mě ovlivnily a inspirovaly," vysvětluje Magdalena. "Každá píseň na albu může být vnímána každým posluchačem jinak a nabízí prostor pro osobní interpretaci a emocionální rezonanci." Název je ale dvojznačný, odkazuje i na slovo tóny.

Další zajímavostí alba je poslední píseň, která se odlišuje od tématu ženských prožitků a spíše slouží jako náhled do budoucí tvorby, zaznamenává zároveň proces vzniku alba v jeho poslední fázi. "Je to taková ukázka toho, o čem bych chtěla psát dál," dodává Magdalena.

Zdroj: Youtube

Album "TO ONY" bylo vydáno dne 22. února 2024, což je datum symbolizující nejen estetickou hodnotu plnou dvojek, ale také skautský svátek Den sesterství, který připomíná důležitost vzájemné podpory žen. „Jsem bývalá skautka – datumem se mi tak povedlo spojit ženy, skauting a hudbu,“ říká autorka.

O produkci alba se postaral Drew Linden. „Bez mého producenta by pravděpodobně nic nevzniklo. Dál bych si psala do šuplíku a snila o tom, že vydám album,“ přiznává Magdalena.

Magdalena Trajerová zve fanoušky k poslechu alba na různých streamovacích platformách, včetně Spotify, Youtube a Apple Music.