Mnozí žáci základních škol nemají ještě v deváté třídě úplně jasno, na kterou střední školu nebo střední odborné učiliště zamíří po letních prázdninách. A to i přesto, že únorový termín odevzdání přihlášek se nezadržitelně blíží. K tomu, aby měli deváťáci toto rozhodování snazší, uspořádá Střední škola zahradnická a zemědělská Děčín – Libverda den otevřených dveří.

Jak prozradil její ředitel Libor Kunte, škola má dobré zkušenosti se sobotním termínem: „K tomu uspořádat den otevřených dveří v sobotu před Vánocemi, jsme se rozhodli před několika lety a máme pozitivní odezvu. Letos se den otevřených dveří pro zájemce o studium u nás uskuteční v sobotu 14. prosince od 9 hodin a potrvá do odpolední patnácté hodiny.“

Na prohlídku školy, odborných učeben, učeben ICT, praktických pracovišť a středisek odborného výcviku, jsou zváni žáci se zájmem o přírodu, zemědělství, zahradnictví, chov zvířat nebo ti, kteří by se rádi uplatnili v zahradnických prodejnách a floristických dílnách.

„Floristika, tedy vázání a aranžování květin je nedílnou součástí výuky v zahradnických oborech, ale je také náplní učebního oboru Prodavač – florista. Již dlouhou dobu je na naší škole zájem o obor Veterinářství, jehož absolventi ukončují studium maturitní zkouškou“, dodal na závěr ředitel školy Libor Kunte.

SŠZaZ Libverda Děčín