Streetball mania slaví 25 let a zrodila se v Děčíně! V Děčíně je legendární nejstarší streetballový turnaj v tuzemsku doma a čtvrtstoletí je důvodem k velkolepým oslavám! Streetball mania svolává všechny hráče a příznivce na parkoviště pod děčínskou knihovnou. Přijďte hecnout polského smečaře Areka Przybylského, který už vloni svými výkony zvedal všechny přítomné ze sedaček. Najdou se vyzyvatelé do smečařské soutěže Slam Dunk Contest? Kromě toho chystáme další bohatý doprovodný program včetně dovednostních soutěží pro fanoušky či vzpomínky pamětníků z prvních ročníků turnaje - a chybět nebude ani kultovní moderátor Mc Kajak se svou freestyle rapovou show. Start turnaje je ve 12 hodin a předpokládaný konec v 18 hodin. Pro aktuální informace a novinky sledujte prosím web www.streetballmania.cz nebo sociální sítě Streetball manie.

To ovšem ani zdaleka není všechno! Celá akce se jmenuje Street Fest. Co si lze pod tímto názvem představit? Kromě avizovaného jubilea streetballového turnaje se můžete těšit na Street Food Market, jenž přítomným nabídne speciality z celého světa, rozmanité chutě a vůně regionálních pochoutek.

Dorazivší tak budou mít jedinečnou možnost ochutnat řemeslná piva z regionálních pivovarů Falkenštejn, Kocour, Pivovar Česká Kamenice, Pivovar Cvikov a Pivovar Nomád a také nakoupit od tvůrců jedinečné a neokoukané zboží v rámci velice příjemného Hand made Jarmarku. Dokonalou kulisu vytvoří živá hudba nejen z „Rogala“. Pro děti jsou připravena divadelní vystoupení v podání Divadla Studna a jedinečnou možností výroby loutek nejen dětmi. V rámci „Živého Labe“ bude možnost vyzkoušet si jízdu na vodním skútru nebo na paddleboardu. Stonebalance a bosonohý chodník – to jsou jen další střípky z jedinečného programu, který jinde nezažijete…

Letní kino na nádvoří děčínského zámku bude od 21:30 hodin promítat kultovní film z basketbalového prostředí „Zlatý podraz“, jenž vzdává hold československým basketbalistům. A bude to mít atmosféru jinou než v klasickém kině nebo doma u televize. Na nádvoří bude umístěn basketbalový koš, který v tomto filmu hraje, návštěvníci si jej mohou vyzkoušet v akci a vžít se tak do role našich basketbalistů v roce 1946, kdy jsme se stali mistry Evropy.

Vstupenky na Street Fest pod zámkem můžete zakoupit už teď v předprodeji na portálu www.vstupenkadecin.cz za 60 Kč, na místě pak bude vstupné za 100 Kč. Street Fest odstartuje v 9:00 hodin a konec je plánován na 20:30 hod.. Srdečně se na všechny těšíme, tady nesmí nikdo chybět!

Street Fest 2020 - program Rogalo:

10,30-11,30 – kapela – Nejenjazzband

12,00-13,00 – kapela - U – style

13,30-14,30 – kapela – Tři v klobouku

15,30-16,30 – divadelní představení – O Všudybylovi Divadlo Studna

16,40-17,40 – kapela – Sissos

18,00-19,00 – kapela – Acid Horses

19,30-20,30 – kapela ČECHOFF

Moderátor – Antonín Moravec

15.00 – 18.00 – Divadelní ateliér – výroba loutek

Martina Jablanovská

Streetball mania slaví 25 let. Zrodila se v Děčíně.Zdroj: www.streetballmania.cz