Očkování proti onemocnění COVID-19 bylo oficiálně zahájeno 27. prosince 2020. Detailní informace k tomuto očkování včetně odpovědí na nejčastější otázky naleznou lidé na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Z dostupných informací vyplývá, že v prvních dvou měsících roku 2021 bude probíhat centralizované očkování vybraných skupin obyvatel v síti očkovacích center, neboť v té době dostupné vakcíny jsou náročné na distribuci a skladování. Hromadné očkování v ordinacích praktických lékařů lze očekávat nejdříve v březnu 2021, kdy by měly být distribuovány vakcíny, které nejsou tolik náročné na distribuci a skladování.

Úkolem zdravotních pojišťoven je zajistit úhradu samotného očkování, stejně jako je tomu u ostatních typů očkování hrazených ze zdravotního pojištění.Očkování proti onemocnění COVID-19 bylo oficiálně zahájeno 27. prosince 2020. Detailní informace k tomuto očkování včetně odpovědí na nejčastější otázky naleznou lidé na internetových stránkách Ministerstva zdravotnictví. Z dostupných informací vyplývá, že v prvních dvou měsících roku 2021 bude probíhat centralizované očkování vybraných skupin obyvatel v síti očkovacích center, neboť v té době dostupné vakcíny jsou náročné na distribuci a skladování.

Hromadné očkování v ordinacích praktických lékařů lze očekávat nejdříve v březnu 2021, kdy by měly být distribuovány vakcíny, které nejsou tolik náročné na distribuci a skladování.Úkolem zdravotních pojišťoven je zajistit úhradu samotného očkování, stejně jako je tomu u ostatních typů očkování hrazených ze zdravotního pojištění.

Milan Řepka, tiskový mluvčí VZP