Seminář zahájil Ing. Pavel Koucký z generálního ředitelství Správy železnic, který vyjádřil podporu celému semináři a pořadatelské škole. Všechny přítomné přivítal primátor města Děčín Ing. Jiří Anděl, který ocenil zájem tak úzce specializovaných odborníků.

V rámci zahájení semináře zdůraznila ředitelka školy Ing. Jana Vacková význam letošního jubilejního 20. semináře. Připomněla, že obor Železniční stavitelství se na děčínské průmyslovce začal vyučovat v roce 1973 a první seminář se konal v roce 2003. Dvoudenní semináře se pořádaly každoročně a letošní 20. jubilejní seminář přilákal 260 posluchačů. Ing. Jana Vacková těchto 20 let pořádání seminářů krátce zhodnotila, doplnila již historickými fotografiemi a nabídla zájemcům almanach, který škola k tomuto výročí připravila.

Vrchol Klíče.
Zdolejte Lužické sedmistovky. Odměnou vám budou zážitky a turistický odznak

Hlavním tématem semináře byla problematika vysokorychlostních tratí v ČR, druhá část semináře se věnovala aktuální problematice BIM.

V rámci doprovodného programu se zájemci zúčastnili komentované prohlídky děčínské synagogy a poslechli si koncert pěveckého sboru SaH.

Pochvalná slova na adresu školy a realizovaného semináře pořadatele potěšila.

VOŠ a SPŠ Děčín