Do třetice všeho dobrého, nebo spíše oblíbeného, proběhne poslední sobotu v září na nádvoří Horního zámku Sraz moto-veteránů, tentokrát podzimní. Návštěvníci si tak budou moci zavzpomínat na staré časy a připomenout si krásu veteránských motorek.

Ta nejhlavnější a nejoblíbenější akce však čeká na návštěvníky až ke konci října (27. 10. 2023) – to na zámku proběhne dlouho očekávaná akce Na zámku straší, která bude opět velkolepá. Návštěvníci všech věkových kategorií spatří na vlastí oči nejrůznější strašidla a nadpřirozené bytosti, budou moci navštívit strašidelná sklepení, která se veřejnosti otevírají pouze výjimečně, na děti čekají rozmanité soutěže, malování na obličej i stezka odvahy, a pro dospělé poté například stánek s občerstvením. Velkým lákadlem této akce je samozřejmě i Balónková Evička, která bude pro děti vytvářet nejrůznější balónky na přání.

Výhled z pevnosti Königstein.
OBRAZEM: Festung Königstein v Německu nabízí krásné pohledy do okolí

„Říjnem však pro nás turistická sezona jako taková nekončí,“ sdělila kastelánka zámku Renata Křížková. „Letos poprvé plánujeme otevřít zámecké brány i v době adventu. Návštěvníci tak budou mít možnost projít si vánočně vyzdobený zámek zcela sami a vychutnat si kouzlo Vánoc v úplně jiné atmosféře,“ doplnila kastelánka.

I tak to ale stále není konec všech zámeckých akcí – na své si přijdou i školní skupiny při vánočních prohlídkách, rodiny s dětmi při návštěvě pekla v období Mikuláše či nadšenci tematických výstav. Všechny akce a podrobnější informace seženete na oficiálních webových a sociálních stránkách zámku.

Dění na zámku můžete sledovat i na oficiálních stránkách zámku www.zamek-benesov.cz a na sociálních sítích: www.facebook.com/zamek.benesov, www.instagram.com/zamek_benesov