„Loni jsme hráli v Děčíně asi po 10 letech v zaplněném klubu, přišlo totiž hodně mladých lidí, studentů“, říká Martin Nosek, basák a zpěvák Houby, který učí třetím rokem na děčínském gymnáziu. „Letos představíme hlavně nové skladby, které měly vyjít už na podzim na kompilační desce. Vinyly se ale nestíhají vyrábět a tak album vyjde na až v únoru“, dodává.

Zdroj: Youtube

The Fialky jsou aktuálně na české scéně nejžádanější punkrockovou kapelou. Jejich klip je sestříhán ze záběrů z letního festivalu Mighty sounds, kde byli de facto pátečním headlinerem: „Ukecali jsme pořadatele, aby nás dali do hlavního času. Jak je vidět z klipu, nezklamali jsme je. Navíc jsme nafoukli asi 100 balónků a rozházeli jsme je do publika. I pankáči si chtěj zařádit“, říká Kečup, nejvýraznější člen Fialek. „Do Děčína se moc těšíme, loni jsme sice hráli, ale bubeník měl vysoké horečky. Bylo to pro nás těžké. Letos to rozjedeme ve velkym stylu a děčínská scéna zase trochu ožije“, doplňuje.

Zdroj: Youtube

Koncert kapel Houba a The Fialky začíná v pátek ve 22:00. Vstupné je 250 Kč a předprodej je již zahájen na serveru vstupenkadecin.cz.

Martin Nosek

Varnsdorf hostil už třetí ročník festivalu vzdělávání.
FOTO: První pomoc, vaření i líčení. Varnsdorf hostil festival vzdělávání