Letošním oborem pro řešení byla elektrotechnika a kluci realizovali náročný projekt stavby funkční elektromotorky ve skutečné velikosti a pojmenovali ji ZIDAN. Je až neuvěřitelné, že si sami vyrobili kompletní rám, sestavili podvozek a navrhli a zrealizovali elektroinstalaci. Dále pak vytvořili přístrojovou desku s vlastním uživatelským prostředím a webové rozhraní, které lze instalovat v jakémkoli chytrém zařízení. Výsledkem obdivuhodné půlroční intenzivní práce je terénní motocykl se jmenovitým výkonem 3kW, kapacitou baterie 1.5kWh, nominálním napětím zdroje 52V a dojezdem až 50km.

Komunikační jednotka motocyklu umožňuje bezdrátové sledování polohy GPS a stavu vybraných parametrů na internetu. Projektu stavby elektromotorky se zúčastnilo celkem 6 žáků z VOŠ a SPŠ a SOŠ Varnsdorf a 2 žáci ze ZŠ Varnsdorf, náměstí E. Beneše.

Varnsdorfští žáci se podíleli na tvorbě naučné stezky i filmu.
FOTO, VIDEO: Varnsdorfští žáci se podíleli na tvorbě naučné stezky i filmu

Nehledě na studijní obory žáků vytvořili výborný tým, který spolupracoval, získal nové znalosti, zkušenosti a nová přátelství. Tento tým spojil celou školu napříč žáky, pedagogy i mistry odborného výcviku. Kluci se umístili na krásném čtvrtém místě, ale svou pílí, zapálením a prezentací projektu, jsou vítězové nejen v očích některých účastníků soutěže, ale také pedagogů a všech, kteří jejich práci sledovali.

Velký dík patří nejen všem žákům, ale také učitelům za obrovské množství odvedené práce a vynikající reprezentaci školy.

Marie Kucerová

Zdroj: Youtube