Turnaje se zúčastnily jak domácí páry, tak několik párů také z Libereckého kraje, Ústeckého kraje a hlavního města Prahy. Na začátku komentáře bych rád vyzvednul skvělé přivítání od šéfky areálu Katky Hronkové a její dcery. Také jsem byl hned na začátku turnaje seznámen s milou dívkou Zuzankou Hájkovou, která mi pomáhala se zahájením turnaje a s vyhlášením výsledků celého turnaje. Katku Hronkovou musím také hodně pochválit za vyčlenění prostoru pro organizátora, kde jsem si mohl dát svoje organizační pomůcky. Katka je velmi hodná a milá žena, která pomáhala svým vstřícný přístupem spoluvytvářet pohodovou a přátelskou atmosféru.

Celý turnaj se nesl ve velmi přátelském a pohodovém duchu. Podíl na tom měli všichni hráči a také přítomné ženy. Hráči měli k dispozici také občerstvení a to ve formě párků, sladkého domácího vynikajícího koláče, ovoce a špičkového guláše. Za skvěle připravené občerstvení chci poděkovat Katce a jejímu týmu. O hráče bylo po stránce zázemí a občerstvení skvěle postaráno a také díky tomu jsme měli po celý turnaj opravdu velkou pohodu. Rád bych také poděkoval všem 11 párům za to, že na turnaj dorazily a užily si ho jak po herní, tak po společenské stránce.

V průběhu turnaje se chlapi navzájem čím dál více poznávali a před vyhlášením cen už byl v restauraci slušný hukot. S vyhlášením a předáváním cen mi pomáhala hodná a moc milá slečna Zuzanka Hájková. I Zuzce chci tímto poděkovat, protože svým pohodovým a vstřícným přístupem oživila celý turnaj a výrazně přispěla k celkovému úspěchu turnaje. Byl to zkrátka úžasný turnaj. Věřím, že po této super zkušenosti navážeme s hráči z Děčína a okolí dlouhodobou spolupráci a v Děčínské hale uspořádáme další pěkné turnaje.

Na miniligu se sjely do Libouchce na Ústecku dětské fotbalové týmy z celého kraje.
V pořadí 45. miniliga bavila. Malí fotbalisté stříleli jeden gól za druhým

Po sportovní stránce měl turnaj vynikající úroveň. Herní formát jsme tentokrát museli upravit tak, aby se co nejvíce přizpůsobil počtu 11 párů. Rozlosovali jsme 2 skupiny po 5 a 6 párech. Všechny páry šly do pavouka play off s tím, že přímo do čtvrtfinále turnaje přímo postoupily 3 nejlepší páry ze 6ti členné skupiny a 2 nejlepší páry z pětičlenné skupiny. Ostatní páry dostaly možnost zahrát si osmifinále a dostat se do hlavního pavouka, i když se ve skupinách neprobojovaly mezi nejlepší. Prohra v osmifinále tak znamenala pro páry konec v turnaji. Poslední turnajový mač – finále skončil krátce před 18. hodinou.

Nejlepším párem celého turnaje se stali domácí hráči Tomáš Zuček – Jaromír Potyš. Jako jediný pár neprohráli ani jeden turnajový mač. Navíc hráli ve skupině se 6 páry, kde dokázali porazit všech 5 soupeřů. Ve čtvrtfinále si pak poradili s párem Petr Šimánek – Zuzanka Šimánková a v semifinále v pohodě přehráli pár Marek Svoboda – Vlasta Havlíček. Ve finále se Jaromír a Tomáš utkali s párem Jiří Machačný – Ota Trska. A rozhořela se velká tenisová bitva. Oba páry měly touhu celý turnaj vyhrát. Průběh finále byl dlouho vyrovnaný. V koncovce se ale více zadařilo Jaromírovi s Tomášem a po zásluze tak vyhráli celý turnaj, když dokázali porazit hned 8 soupeřů. Takový výkon si zaslouží velké uznání a klobouček dolů.

Páru Jaromír Potyš – Tomáš Zuček gratuluji k výhře tak těžkého turnaje a k zisku 525 bodů do žebříčku mužských párů. Oba borci navíc přispívali k velké pohodě v celém turnaji. Díky moc Jaromíre a Tomáši. Super výkon v podobě postupu do finále celého turnaje předvedl pár Jiří Machačný – Ota Trska. Jirka s Otou také vyhráli svoji základní skupinu bez jediné prohry. Ve čtvrtfinále si v pohodě poradili s párem Josef Kasík – Filip Havlas a v semifinále po velkém boji porazili domácí pár Michal Štěrba – Petr Leden. Jediná prohra v celém turnaji Jirku s Otou potkala až v samotném finále. Důležité ale je, že Jirka s Otou neměli daleko k výhře v tomto finále a prohráli až po velkém boji. Turnaj zakončili se vztyčenými hlavami a také si zaslouží velkou gratulaci a klobouček dolů. Jirka Machačný navíc postupem do finále celého turnaje získal dalších 420 bodů, které mu zajistili pohodlné 1. místo v průběžném pořadí jednotlivců po 2 odehraných mužských deblech v rámci halové sezóny. Jirka má z obou turnajů bilanci jedna výhra celého turnaje a 1x postup do finále. To je vážně super výkon a Jirka tak dokazuje svoji tenisovou extra třídu a vysoké herní kvality.

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše 6x florbalovým mistrem okresu Děčín.
ZŠ Dr. Miroslava Tyrše šestkrát florbalovým mistrem okresu Děčín

Na konečném 3.místě v turnaji se umístil pár Michal Štěrba – Petr Leden. Oba domácí borci v rámci turnaje určitě nezklamali. V 6ti členné skupině Michalovi s Petrem 2 výhry nestačily na lepší než 4. místo a museli se tak do hlavního pavouka prodírat už od osmifinále. Hned v 1. mači v rámci play off museli hodně bojovat s párem Jiří Flégl – Vladimír Pulkrábek, který po velkém boji porazili poměrem 6:4. Ani ve čtvrtfinále se nevyhnuli další těžké bitvě s párem Milan Košák – Filip Mrkos, kterým dokázali vrátit prohru ze skupiny. V semifinále Michal s Petrem sehráli další těžkou bitvu s párem Jiří Machačný – Ota Trska, který ale v koncovce mače prohráli 4:6. Zápas o 3. místo nehráli, protože jejich soupeř pár Marek Svoboda – Vlasta Havlíček do mače o 3. místo nenastoupil. Celkově je 3. místo v takto těžké konkurenci skvělým úspěchem. Michal s Petrem postupem do semifinále potvrdili roli nasazeného páru. Rozhodně jako domácí pár nezklamali a celý turnaj sehráli velmi pěkně a navíc dokázali dosti výrazně podporovat i přátelskou atmosféru celého turnaje. Velká gratulace pro Michala s Petrem. Hráli jste skvěle a díky moc za vaši účast.

Postup do semifinále celého turnaje si zajistil pár Marek Svoboda – Vlasta Havlíček. Mára s Vlastou dokázali ve skupině vyhrát 3 ze 4 zápasů a díky tomu nemuseli hrát zrádné osmifinále. Ve čtvrtfinále si poradili se silným párem Luboš Švarc – Dušan Bouška. V semifinále si ale nepřišli na domácí pár Jaromír Potyš – Tomáš Zuček. Po prohraném semifinále se Vlasta Havlíček rozhodl dále pro značnou únavu nehrát zápas o 3. místo. Je to škoda, protože Mára s Vlastou se tak připravili o možnost zakončit turnaj vítězným mačem. Přesto si Mára s Vlastou zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a postup mezi 4 nejlepší páry celého turnaje. Postupem do semifinále potvrdili Mára s Vlastou pozici nasazeného páru. Všem 3 nasazeným párům se podařilo postoupit mezi 4 nejlepší páry a to se na našem turnaji již dlouho nepodařilo.

Ve čtvrtfinále si zahrály páry Petr Šimánek – Zuzka Šimánková, Luboš Švarc – Dušan Bouška, Milan Košák – Filip Mrkos a Josef Kasík – Filip Havlas. Postupem do čtvrtfinále ukázaly tyto páry svoje kvality a herní úroveň. Tyto páry rozhodně na turnaji nezklamaly a bojovaly ve všech svých zápasech často velmi těžké a vyrovnané mače. Každý turnaj je jiný a každý turnaj má jiný průběh. Někdy se vám podaří dostat se mezi nejlepší páry, někdy to nevyjde. Všechny tyto páry ale mají na to, aby v dalších turnajích ještě více potrápily nebo porazily svoje soupeře. Je to jen otázka získání dalších zápasových zkušeností. Věřím, že tyto páry můžou již na dalším turnaji prorazit na nejvyšší mety.

Marie Copps, Caniff.
Přihlaste své krátké filmy o módě do uznávaného kanadského festivalu

V osmifinále si zahrály páry Tomáš Fodor – Jiří Pulpán, Jiří Flégl – Vladimír Pulkrábek, Tomáš Němec + parťák. Velkou smůlu v turnaji měl Tomáš Němec, kterému nedorazil do turnaje jeho parťák. Aby ale Tomáš nepřišel o turnaj, dohodli jsme se, že Tomáš na každý mač dostane parťáka přiděleného. Tomáš tak odehrál všechny svoje turnajové mače včetně osmifinále. Nakonec opouštěl turnaj spokojený a v dobré náladě.

Velmi mě mrzí vypadnutí páru Jiří Flégl – Vladimír Pulkrábek již v osmifinále. Jedná se přitom o velmi kvalitní a sehraný pár. Věřím, že na dalších turnajích Jirka s Vláďou potvrdí svoje vysoké herní kvality. Konkurence je zkrátka velká a těžkých soupeřů neustále přibývá.

Velmi pěkný turnaj sehrál pár Tomáš Fodor – Jiří Pulpán. Ve skupině 2x prohráli poměrem 5:7. Škoda těchto těsných proher, protože v případě opačných výsledků by určitě postoupili přímo do čtvrtfinále. Takto museli hrát osmifinále, ve kterém si nepřišly na pár Petr Šimánek – Zuzana Šimánková. Tomáš s Jirkou se ale za svoje výkony nemusí stydět. Sehráli pěkný turnaj a také pomohli k celkově skvělé náladě v rámci celého turnaje.

Vchod do Zoo Děčín. Ilustrační foto
Jaké akce na vás čekají u zvířat? Děčínská zoo připravila přehled na celý rok

Jsme moc rádi, že se nám první turnaj v Děčíně podařilo uspořádat a sehrát. Byla to pro nás nová a velmi příjemná zkušenost. Zjistili jsme, že v Děčíně je skvělá tenisová parta podobě jako u nás v České Lípě. Je proto důležité, aby se hráči z Děčínska a Českolipska začali spolu potkávat na turnajích. V rámci venkovní sezóny zkusíme udělat 1 otevřený turnaj také v Děčíně. Jsou tu nejen skvělí hráči, ale také je tu moc pěkné zázemí, vstřícní a velmi hodní lidé. Nabízí se nám tak úžasná příležitost na navázání dalších přátelských vztahů s těmito úžasnými lidmi, protože nejenže umí hrát tenis, ale jsou to pohodáři, kteří nezkazí žádnou legraci. Ještě jednou děkuji všem 11 mužským párům za jejich celkový přístup k turnaji a za vytvoření pohodové a přátelské atmosféry. Také chci poděkovat Katce Hronkové za úžasně přátelský a naprosto férový přístup. Katka se hodně zasloužila o vytvoření pohody v rámci turnaje. Děkuji Ti Katko za celý turnaj. Byla jsi skvělá. Poděkování si zaslouží také slečna Zuzanka Hájková. Pomáhala Katce za pultem a také mě pomohla se zahájením turnaje a jeho zakončením. Zuzka výrazně oživila turnaj a s hráči se ochotně fotila při předávání cen. Zuzanka měla také za úkol vybrat hráče, který dostane cenu Borec – sympaťák. Tuto čím dál prestižnější cenu získal od Zuzanky hráč Dušan Bouška. Je zajímavé, jak tato cena vzbuzuje u hráčů čím dál větší pozornost a odměněný hráč při převzetí ceny sklízí velký aplaus. Borec, který cenu dostane je často šťastnější, než kdyby vyhrál celý turnaj. Je to asi tím, že cenu předávají a určují přítomné ženy. Byl to po všech stránkách vydařený turnaj, o čemž svědčí i množství děkovných zpráv, které mi po turnaji od hráčů přicházeli na můj telefon. Díky moc vám všem.

Na závěr bych rád pozval všechny ostatní rekreační hráče a hráčky. Přijďte si zahrát naše turnaje, přijďte mezi nás. U nás si skvěle a hodně zahrajete a také si tu najdete nové známé a kamarády. U nás se určitě neztratíte. Jsme moc rádi, že můžeme tyto krásné turnaje pro vás pořádat a vždy vás všechny rádi uvidíme. Naše turnaje, to není jen o tenise. Je to celá filosofie o tom, že sport může lidi spojovat a vytvářet z nich početné party plné skvělých přátel. V našem případě se snažíme vytvářet co největší tenisovou partu, tenisovou rodinu. Jen tím, že se k nám přidáte, tak můžete nasát naši pohodovou a přátelskou atmosféru a získat velké množství pozitivní energie. U nás přijdete na jiné myšlenky a určitě si odpočinete od každodenních starostí. Sledujte naše stránky www.tenisovarodinaspolek.com. A určitě si přijďte k nám zahrát!

S pozdravem Zdeněk Hykš