Pod jejich režijní taktovkou dokonale sehraný tým pořadatelů – Růžováků - odstartoval sportovní akci závodů v běhu pro různé věkové kategorie s rozdílnou délkou trati. Ve 14:30 odstartovala nejmladší skupinka předškolních dětí, následovali žáci zákadních škol – start i cíl na místním fotbalovém hřišti. V 15 hodin odstartovala hlavní kategorie - smíšená skupina asi devadesáti běžců s různorodou věkovou kategorii od teenagerů po seniory na trati dlouhé 7,1 km. Své ceny si tak odnesly trojice mužů, žen a seniorů, ale medaili s růžovským panterem a růží dostal v cíli každý.

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a doběhnout k cíli. Můj obdiv všem, kdo náročnou trať se strmým stoupáním a prudkým klesáním v typicky letním parném počasí nevzdal.

Občerstvení sportovců probíhá každý rok ve spojení s akcí Růžovský kotlík. Čtyři týmy zápolí v soutěži o to, kdo uvaří nejlepší bramboračku. Porotou jsou všichni strávníci, kteří svým „žetonem“ dávají hlas svému favoritovi.

A tak se na hřišti sejde celá vesnice. Děti se vyřádí nejen na stálých průlezkách, ale i na nafukovacím skákacím hradu a skluzavce - nových atrakcích, které byly jen pro tento den nainstalovány. Dospěláci poklábosí na lavičkách pod stany, hasí žízeň kelímky lahodných moků a škádlí chuťové pohárky dobrotami z přilehlých stánků. Následuje AFTER PARTY - k taneci hraje DJ ROURA ….

S půlnocí vše končí…,aby něco nového mohlo začít. Už příští týden se opět všichni sejdeme pod širým nebem na našem růžovském rockfestu.Moc se těším.

Nomen omen – v Růžové je prostě růžově.

Iva Novotná