Blíží se konec školního roku, nastává doba výletů. Pocházím z malebné vísky Růžová a tak pro mě námět a cíl školního výletu byl od začátku jasný.

Jsme malá vesnička, ale lidé v ní jsou činorodí a nápadití. Bylo z čeho vybírat. Přemýšlela jsem, zda se vydáme na farmu, kde by děti poznávaly, jak se z mléka vyrábějí sýry, nebo na malý statek s prohlídkou domácích a hospodářských zvířat - děti na vlastní oči uvidí zvířátka, která leckdy znají jen z knížek a nebo Mýdlárna? Ukázka bylinek a možnost si mýdlo dle vlastní fantazie vyrobit.

Zvítězila třetí varianta a tak jsme se v pátek 5. května rozjeli do Mýdlárny Rubens. Paní vedoucí nás přivítala a hned nám vysvětlila, jak a z čeho se mýdlo vyrábí. U velkého stolu jsme měli vše nachystáno, tak jsme se pustili hned do díla. Nakonec jsme si naše výtvory zabalili a odvezli domů jako dárek pro maminku.

Byla jsem pyšná nejen na mou vesnici, ale i na lidi – na své sousedy, kteří v ní žijí. Jsem ráda, že je nezlomil covid, ani všudypřítomný stres. Díky za to, že mě osud zavál do vísky, která dělá čest svému jménu a že se tu cítím opravdu růžově.

Iva Novotná, učitelka MŠ Březová