Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví ozdobeného čtyřmi  svícemi.

Dnes už ovšem není výjimkou mít adventní věnec vytvořený z různých materiálů a v různých tvarech. Fantazii se meze nekladou a tvůrčí nápady mají dneska prostě zelenou.

Deutsches Sprachdiplom na rumburském gymnáziu
Deutsches Sprachdiplom na rumburském gymnáziu

Jakýmsi měřítkem adventu jsou čtyři adventní neděle. První je „železná“, druhá „bronzová“, třetí se nazývá „stříbrná“ a poslední „zlatá“, která je nejblíže Štědrému dni.

Své ukázky adventních věnců a vánočních ozdob nám poslala Dominika Sláviková z Karviné 
Tvořím moc ráda a velmi mě to baví. Pročistím si tím hlavu a udělám někomu radost. „Co je víc?“ Na fotografiích, kde jsou balíčky a háčkované baňky, je dílo mojí babičky.
Tajně doufám, že všichni budou zdraví a naberou přes ty Vánoce hodně sil. Moje přání je to ať už je svět zase v pořádku a Nový rok 2022 bude mnohem lepší než ty dva předešlé.

Co je nového v Děčíně na Pastýřské stěně
Vánoční stromek nebo lavičky. Podívejte se, co je nového na Pastýřské stěně

Tvoříte si adventní věnce a výzdobu svého domova sami? Chcete se pochlubit svou kreativitou a tvořivostí? Nebo vás zaujala kreativita někoho jiného? Ať tak či onak, vše, co vás zaujme, můžete ukázat i dalším lidem prostřednictvím rubriky Čtenář reportér.

Vaše fotky i s krátkým popiskem s místem, odkud pocházíte, zašlete na e-mail: decinsky@denik.cz. My je zveřejníme ve fotogalerii na našem webu i v tištěné podobě Deníku.