Energetici tak opět měli možnost vybrat si nějaký pěkný rukodělný vánoční dárek z chráněných dílen, případně si zakoupit na sváteční stůl nějakou zajímavou pochutinu, ať již sladkou či různě kořeněnou podle toho, v čem byly naloženy kousky hermelínu či špekáčků. Celkem si dílny přišly na severu, respektive v Ústeckém kraji na 34 045 korun.

Výrobky chráněných dílen jsou mezi zaměstnanci Skupiny ČEZ oblíbené řadu let. Nejen svými dárky pod stromeček, ale i jako možnost finančně přispět na dobrou věc. Samostatnou kapitolou byly Vánoční trhy v děčínském sídle ČEZ Distribuce, kde chráněné dílna Sdružení Tulipan Liberec utržila 5 658 korun.

„Na vánoční, ale i velikonoční trhy energetiků se vždy moc těšíme. Obojí jsou pro nás krásnou příležitostí prezentace šikovnosti našich klientů. Kromě Děčína zkoušíme během Adventu i další elektrárenské lokality, letos jsme byli například v elektrárnách Poříčí a Počerady, z každé jsme odjeli se zhruba 2 000 korunami. Vloni jsme pro změnu zkoušeli elektrárny Ledvice a Mělník. Získané finanční prostředky přitom používáme na různá vylepšení pracovního prostředí našich klientů, ale hlavně na nákup potřebného materiálu. Všem moc děkujeme,“ poznamenala Olga Mejsnerová z libereckého Sdružení Tulipan.

Trochu ji přitom mrzelo, že pro nemoc nedorazily kolegyně z Fokusu Labe v Ústí nad Labem. „Vloni totiž utržily neuvěřitelných 9 400 korun, tak jsem byla pochopitelně zvědavá, jak se jim povede letos. A také jsem si s nimi chtěla popovídat a tradičně si vyměnit pár dobrých rad.“

Vánoční trhy chráněných dílen proběhly v 18 lokalitách Skupiny ČEZ po celé České republice. V rámci všech lokalit Skupiny ČEZ si ovšem chráněné dílny, jichž bylo přes čtyřicet, přišly na celkových 527 358 548 korun.

Ota Schnepp
mluvčí Skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy