Ve středu 24. dubna dopoledne děti z Mateřské školky Kosmonautů v Děčíně - Březinách přivítaly policejní návštěvu. Přijeli za nimi policisté z Dopravního inspektorátu v Děčíně a také strážníci z Městské policie Děčín. Děti si nejprve vyslechly rady, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu, zejména jak se mají chovat na přechodu pro chodce a o tom jak je důležité využívat reflexní prvky. Holčičky a kluci bedlivě poslouchali a do besedy se aktivně zapojovali.

Pohádková beseda v MŠ Liliová
FOTO: V MŠ Liliová v Děčíně si děti užily pohádkovou besedu

Policisté a strážníci se dětem představili, prezentovali práci policie a strážníků. Na zahradě školky si děti prohlédly služební vozidlo a služební motocykl a také si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět na policejní motorce nebo v policejním vozidle. Dopravní policisté jim vyprávěli, v čem spočívá jejich práce a jaké vybavení ke své práci potřebují. Děti si mohly i změřit rychlost běhu radarem. Při setkání si prohlédly vybavení a služební vozidlo městské policie. V kamarádské atmosféře děti pochopily, že policisté i strážníci opravdu chrání jejich spokojený a bezstarostný dětský život.

Z dopolední návštěvy byly děti nadšené. Usměvavé paní učitelky nám sdělily, že po návštěvě policistů hned vzrostl mezi dětmi zájem o toto povolání.

Eliška Kubíčková, Policie ČR