„Ručně malované mapy vyrábíme už 20 let. Podařilo se nám vyrobit originální mapová díla pro každý jeden český region. V druhých vydáních těchto map jsme chtěli oslovit především ty, kterým se malované mapy líbí nejvíc. A to jsou děti. Proto v každém regionu spolupracujeme s uměleckými školami a dáváme prostor malým malířům, aby se mohli realizovat a následně vidět své malby v hotovém díle. Mottem této edice je Mapy tvořené dětmi, pro děti,“ přibližuje jeden z autorů myšlenky Milan Paprčka.

close Děčínsko dětem. info Zdroj: CBS Nakladatelství zoom_in Jedná se o region, který láká nejen krásou a možnostmi využití města Děčín, ale i nádhernou přírodou v jeho okolí. „Děčín je město, které vám nabídne nádherný zámek s okouzlující zámeckou zahradou, jejíž dominantou je překrásná Růžová zahrada. Pro odvážné se hned naproti zámku nachází Pastýřská stěna, která nabízí nejdelší ferratu v České republice a především jedinou, která se nachází v centru města. Dále se vám představí historické tzv. Děčínské mosty a Vaši pozornost jistě zaujme i barokní kostel sv. Václava a Blažeje, vedle kterého se nachází krásná kaple Panny Marie Pomocné. Pro milovníky turistiky je zde například rozhledna Velký Chlum, Skanzen Zubrnice, kde se nachází muzeum lidové architektury anebo samotná děčínská Zoo. A pokud si potrpíte na čistou a krásnou chráněnou krajinnou oblast okouzlí vás Labské pískovce, jejichž součástí je Národní park České Švýcarsko a Tiské stěny. Vyrazit můžete například i na krásný zámek Benešov nad Ploučnicí, který se jako jediný prezentuje ukázkou architektury z tzv. saské renesance anebo Vás očarují nádherné pohledy do krajiny z Vyhlídky Belvedér nebo Rozhledny na Sokolím vrchu,“ popisuje region Martina Ondrášková z CBS Nakladatelství, která propojuje představy měst a obcí s nápady dětí, které se podílejí na tvorbě cyklomapy, a zároveň tím rozšiřuje jejich poznání vlastního okolí.

| Video: Youtube

„Všechna tato krásná místa a mnohé další najdete v cyklomapě Děčínsko dětem, díky které si v této nádherné oblasti mohou děti samy naplánovat výlet s návštěvou míst, která je budou bavit,“ doplňuje Martina Ondrášková z CBS Nakladatelství.

O CBS Nakladatelství
CBS Nakladatelství je vydavatelem edice knih leteckých fotografií Česko z nebe, ručně malovaných map nebo 360° leteckých videomap s téměř 20 lety zkušeností. Vytváří originální produkty, které spojuje jediné posláni – přinášet lidem jedinečný pohled na krajinu.

Diana Dubská