Slunečnice, z.s. má akreditované dobrovolnické centrum a své dobrovolníky rozesílá do mnoha organizací po celém Děčíně. Bez dobrovolníků by se organizace často neobešly, dobrovolnická práce významně šetří náklady na pracovníky, které si z finančních důvodů nemohou dovolit, posiluje kvalitu služeb a výrazně ovlivňuje rozvoj a stav uživatelů těchto služeb. Dobrovolnictví má také přímý pozitivní vliv na celou společnost – kultivuje ji a dává dobrý příklad ostatním, které motivuje, dobrovolníky samotné pak práce rozvíjí a naplňuje, studenty připravuje na budoucí povolání, nezaměstnaným osobám pomáhá udržet si pracovní návyky a sociální dovednosti a je prevencí před sociálním vyloučením. V minulém roce akreditovaní dobrovolníci odpracovali přesně 2 719 hodin.

Letos se Slunečnice, z.s. pokusí najít i dobrovolníky z řad širší veřejnosti, kam sama nedohlédne a s tím jí můžete pomoci i vy…

Jako již řadu let opět budeme oceňovat nejlepší dobrovolníky našeho města za rok 2019. A poněvadž je mezi námi i spoustu lidí, kteří dělají něco nezištně a skoro nikdo to nemusí tušit, obracíme se na vás s prosbou o pomoc.

Máte ve svém okolí někoho, o kom bychom měli vědět? Někoho, kdo třeba pomáhá sousedce s nákupem, pořádá akce pro děti, doučuje je, chodí čistit lesy, pomáhá rozvíjet město, předčítá seniorům… Dělá cokoliv, za co si zaslouží poděkování.

Pojďme společně ukázat, že si těchto lidí vážíme a jejich práce má smysl.

Napište nám o nich krátké povídání, sdělte nám v něm co skvělého dělají a přidejte jejich kontakt. Nominace zasílejte prosím do 2.3.2020 na email: dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz .

Děkujeme a těšíme se na Vaše příběhy.

Slunečnice