Staňte se dobrovolníkem, který povede úterní kroužek dobrovolnictví. Děti z Nativity budou navštěvovat tři různé organizace a každý týden v nich realizovat předem připravený program. V pobytové službě Homecare Valerie si budou povídat se seniory, v CDS Slunečnice, z.s. tvořit s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením a v boletickém KCDM Kamarád Indigo, z.s. si budou hrát s místními dětmi a připravovat se společně do školy.

Dobrovolnické centrum Slunečnice, z.s. v našem městě dobrovolníky zaštiťuje a vysílá je do mnohých organizací. Na jaře se v rámci nouzového stavu zapojilo do pomáhání obrovský počet lidí a Slunečnice, z.s. hledá nové dobrovolníky i pro život mimo karanténu.

Pokud by vás lákalo se zapojit a stát se ve Slunečnici, z.s. dobrovolníkem, neváhejte se ozvat na telefon 739 355 705, nebo email dobrovolnictvislunecnice@seznam.cz. Nezáleží na věku, vzdělání ani ničem podobném, záleží jen na vaší touze podílet se na smysluplné činnosti.

Dobrovolnictví je nedílnou součástí našeho sociálního systému a v Děčíně je mnoho možností jak se zapojit a být aktivní. Můžete dělat něco co má smysl jak pro vaše okolí, tak pro vás. Ne jen, že pomáháte, ale zároveň jako dobrovolník dostáváte i mnoho benefitů. Můžete se zdarma vzdělávat a účastnit se zážitkových akcí, dostanete praxi a seznámíte se s lidmi, kteří smýšlejí podobně jako vy.

Doubravka Dostálová, koordinátorka dobrovolníků