Čertovská stezka v zoo vás pobaví
kdy: Sobota 4. prosince – neděle 5. prosince
kde: zoo Děčín

Děčínská zoo zve na víkendovou Čertovskou stezku. Čertovská stezka je náhradou za náš tradiční Čertovský rej, který byl zrušen na základě zhoršující se epidemiologické situace. Bude k dispozici po celý víkend, po celou otvírací dobu zoo. Až se na naši stezku vydáte, nikam nespěchejte, užijte si stezku bez zbytečného stresu, dodržujte rozestupy a dopřejte ostatním návštěvníkům dostatečný čas na luštění rébusů. V mezičase se můžete kochat pohledem do expozic nebo na vánoční výzdobu. Stezka jako taková je zdarma, platí se pouze běžné vstupné do zoo a odměny budou pouze pro děti.

Namluv si svou vánoční pohádku
Kdy: sobota 4. prosince od 10 do 12 hodin
Kde: Městská knihovna, Děčín
Za kolik: 150 korun za dítě

Městská knihovna Děčín pořádá zajímavý workshop pro děti od 6 let s herečkou Bárou Milotovou. Připrav si svou oblíbenou pohádku, může být i tvá vlastní, kterou si sám namluvíš a doplníš hudbou. Nahrávku můžeš použít jako vánoční dárek a také pro zpříjemnění vánoční atmosféry u vás doma. Vstup stojí 150 korun pro dítě a přihlásit se můžete na internetových stránkách knihovny.

Čertovská nádraží vás pobaví
Kdy: Neděle 5. prosince od 14 do 17 hodin
Kde: Česká Kamenice – Kamenický Šenov
Čertovská patrola tradičně na nádraží v Kamenickém Šenově a nebeští andělé v čele se svatým Petrem u Restaurace u Nádraží. K dispozici budou také výtvarné dílničky – výroba drátěných ozdob – v kamenickém inforcentru na náměstí. Mikulášská linka jezdí následovně: 14:00, 15:00 a 16:00 Česká Kamenice – Kamenický Šenov; 14:30, 15:30 a 16:30 Kamenický Šenov – Česká Kamenice