Hana Volfová, ředitelka Kostka, p.o.: „Naše služba Osobní asistence pečuje v domácím prostředí o seniory a lidi v závěru života, a to v rozsahu dle jejich potřeb. Záleží nám na tom, aby život lidí v jeho závěru měl svou kvalitu, byl důstojný, v kontaktu s blízkými. Prodejem obrazů jsme získali částku 207.270 Kč, a to je pro mě nečekaný výsledek. Jsem vděčná za takovou podporu služeb a vnímám, že jsme součástí společenství lidí, kteří mají region rádi a pečují o to, aby se nám tu lépe žilo. Děkujeme!“

Obrazy do charitativního prodeje spolu s regionálními umělci poskytli i známé osobnosti uměleckého světa, jako Vladimír Franz, Vladimír 518, Adéla Rúčková, Pavel Beneš, Rozálie Prokopcová, Ivan Záleský, Martin Rak, Václav Sojka, Zbyšek Macháček, Tereza Cerhová.

Ilustrační foto k výstavě, která probíhá v Krásné Lípě.
Umělci poskytli díla k charitativnímu prodeji, aby podpořili péči o seniory

Na Slavnosti 15 let Kostky vystoupili taneční soubor Lila rosa, zpěvák Pavel Ferenc, písničkářka Jana Vébrová a muzikant Tomáš Braun. Děti z nízkoprahu sehrály bajku z pera Rosti Křivánka o tom, že každý může požádat o pomoc. Do oslav se zapojila také místní škola, pro děti byl dopoledne připraven Den s Kostkou. Děti pomalovaly čtyři skate prkna a darovaly je Kostce do charitativního prodeje.

Kostka Krásná Lípa v září oslavila 15 let své činnosti. Kostku založilo město Krásná Lípa jako svou příspěvkovou organizaci v roce 2008. Provozuje komunitní centrum a T-klub v Krásné Lípě, ale většina jí poskytovaných sociálních služeb má působnost v 18 obcích Šluknovska. Jedná se o terénní programy, odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a službu osobní asistence.