Travesti show pobaví
KDY: Pátek 25. února od 19 hodin
KDE: Velký sál DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 320 korun, na místě 340 korun

Nejúspěšnější česká travesti show míří do města s novým zábavným pořadem nazvaným "Cabaret Šulin Růž". Na své si přijdou nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Těšit se na vás budou oblíbené tváře  – Dolores, Cathrin, Gina, Saša a Naira. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky, Nikolase a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují. Pořad je parodií na známý Cabaret Moulin Rouge v Paříži a zaujme Vás nejen velkou jevištní scénou a tancem, ale také více jak 70-ti výpravnými kostýmy a vtipnými scénkami. Společně s nimi nahlédnete také do zákulisí a příprav každého divadelního představení či velké show.

Oldies Retro party
KDY: Pátek 25. února od 20 hodin
KDE: Bar DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 50 korun

Přijďte si užít do baru ve Střelnici zajímavý kulturní program. Tentokrát se bude vzpomínat na hity z dob minulých. Taneční večer plný hudby, zábavy a dobré nálady. Vstupné stojí 50 korun. Neváhejte a přijďte si užít příjemnou akci.

Masopustní výprava
KDY: Sobota 26. února od 13 hodin
KDE: CDM Česká Kamenice

Technický klub 2 Česká Kamenice při CDM pořádá zábavné odpoledne pro celé rodiny. Na procházce po okolí budete moci uplatnit svou kreativitu. Lepidlo v tubě s sebou.

Děčín prožije masopust
KDY: Sobota 26. února od 14 hodin
KDE: start v Zoo Děčín
ZA KOLIK: zdarma

Zoo Děčín ve spolupráci s městem pořádá v sobotu 26. února od 14 hodin masopust. Masopustní průvod bude mít několik zastávek. Startuje v zoologické zahradě, pokračuje v DDM Děčín, Hostelu Děčín, Burger Bergu, Informačním centru a knihovně, Vinotéce Děčín a končí v restauraci U růžové zahrady. Přijďte si užít více než dva kilometry zábavy.

Karneval show pobaví především děti
KDY: Neděle 27. února od 15 hodin
KDE: Velký sál DK Střelnice, Rumburk
ZA KOLIK: 50 korun

Písničky, které Tomáš se svými kamarády zpívá, všichni známe - Mach a Šebestová, Hlupáku najdu tě, Saxana, Statistika, Hajný je lesa pán, Vařila myšička kašičku, Mašinka, Včelka Mája, Perníková chaloupka, Buchet je spousta a další. Na závěr karnevalu budou vyhlášeny nejhezčí masky.

Masopustní víkend ve Varnsdorfu
KDY: Sobota 26. února od 9 hodin a neděle 27. února od 14 hodin
KDE: Střelnice, ZUŠ a Zimní stadion Varnsdorf

Tradiční masopustní slavnost s pestrobarevným procesím masek vyrazí z areálu ZUŠ Varnsdorf v sobotu 26. února v 9.00 hodin. V programu dne nechybí masopustní hostina se zabijačkovými specialitami a starostenský sud piva. Po masopustní maškarádě, která bude mít celkem šest zastávek, a naražení starostenského sudu piva na nádvoří Střelnice obsadí od 10.30 hodin sál dětský masopustní rej. Nebude chybět ani vyhlášení nejlepších masek. K dobré pohodě zahraje dechová kapela Lužanka, během průvodu zahraje a zatančí soubor Dykyta. Návštěvníci se mohou těšit na bohaté masopustní hody. Neděle 27. února bude patřit karnevalu na ledě, kde je připraveno zábavné odpoledne pro malé bruslaře v maskách. Vstup je zdarma.

Princezna Čokoláda
KDY: Neděle 27. února od 15 hodin
KDE: Městské divadlo Děčín
ZA KOLIK: 30 - 50 Kč

Pohádka o jedné princezně, která má ráda jen sladkosti, bonbony a hlavně čokoládu. Bolí ji z toho bříško, zoubky a je bledá. Naštěstí je tu moudrý čaroděj, který si se vším ví rady. Naučí princeznu jíst zdravě a ta díky tomu bude krásnější než kdy jindy.

Masopust 2022 v Krásné Lípě
KDY: Sobota 26. února od 14 hodin
KDE: náměstí Krásná Lípa

Folklorní soubory Lužičan a Dykyta vás v sobotu 26. února zvou do Krásné Lípy na tradiční masopust. Sraz je ve 14:00 na náměstí před Aparthotelem Lípa. Následovat bude obchůzka městem.

Merboltický masopust
KDY: Sobota 26. února od 12 hodin
KDE: sraz před domem čp. 22

V souladu s novými nařízeními Ministerstva zdravotnictví ČR se nařizuje účast v masopustních maskách a dodržení rozestupů na délku koblihy. Tradiční desinfekce na trati bude jistě zajištěna.  Shromáždění masopustních maškar ve 12 hodin před domem čp. 22.